Google LearnLM na białym tle otoczony obrazkami natury i architektury.

Google LearnLM wspomoże w edukacji i tym, jak rozwijane jest AI

2 minuty czytania
Komentarze

Podczas Google I/O 2024 przedstawiono Google LearnLM, czyli nową rodzinę modeli opartych o Gemini. Ich zadaniem będzie pomoc w edukacji oraz ułatwienie nauki ludziom na całym świecie. Jednocześnie LearnLM będzie przydatne w rozwijaniu usług, z których wszyscy korzystamy na co dzień.

Google LearnLM dla dobra nauki

Google LearnLM w praktyce. Interfejs aplikacji na smartfonie z pytaniem quizu o składnię deklaracji zmiennej typu integer w języku C.
Fot. Google / materiały prasowe

Jak przekonuje Google, firma od zawsze starała się aktywnie pomagać ludziom na całym świecie. Sztuczna inteligencja i modele językowe mają zaś być kolejnym narzędziem, które temu posłuży.

Zapowiedziany LearnLM jest nową rodziną modeli językowych, które powstały na skutek działań Google DeepMind oraz Google Reaserch. Ich celem będzie uczenie się oraz ulepszanie generatywnej sztucznej inteligencji w usługach, z których już korzystamy na co dzień.

Rozwój na pierwszym miejscu

Przykład zastosowania LearnLM w praktyce.

Innymi słowy, badania prowadzone przez Google przyczynią się do dalszego rozwoju wyszukiwarki Google, ale i samej aplikacji Gemini czy nawet tego, jak działa YouTube. Wkrótce ma zostać udostępnione też Gems, czyli niestandardowa wersja Gemini, która będzie pełniła funkcję eksperta w konkretnej dziedzinie. To ma pomóc w nauce i spełniać poniekąd rolę nauczyciela.

Google LearnLM w założeniu ulepsza wszystko to, z czego już korzystamy, jak Circle to Search, ale też to, co pojawi się niebawem na Androidzie czy usługach Google.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Google / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw