Gemini zupełnie zmieni Androida, do którego byliśmy przyzwyczajeni

2 minuty czytania
Komentarze

Widać, że Google bardzo mocno stawia na sztuczną inteligencję. Gemini stanie się bowiem integralną częścią systemu Android i ma zupełnie zmienić to, jak będziemy korzystali ze smartfona. Sztuczna inteligencja będzie pomagała nam praktycznie we wszystkim, a w tym i rozmowach ze znajomymi.

Gemini zmieni Androida

Fot. Google / zrzut ekranu

Podczas Google I/O 2024 mocno zaakcentowano, że prawdziwe Gemini dostępne będzie tylko na Androidzie. Będziemy mogli wykorzystywać moc AI tak naprawdę równocześnie z innymi aplikacjami, a sztuczna inteligencja dalej będzie wiedziała, co mamy na myśli.

Wszystko w jednym miejscu dzięki sztucznej inteligencji

Gemini na systemi Android
Fot. Google / zrzut ekranu

Jako przykład wykorzystania Gemini na Androidzie na scenie przedstawiono zwykłą rozmowę ze znajomym w Wiadomościach Google. Sztuczna inteligencja jest tu w stanie wygenerować obraz na podstawie prostego prompta, a my przeciągniemy go bezpośrednio do chatu. Będzie też w stanie podsumować nam przesłany klip wideo, ale i otrzymanego PDF-a. To wszystko będzie się działo tak naprawdę w tym samym czasie, gdy prowadzimy rozmowę. Takich nowości ma być coraz więcej w najbliższym czasie.

Sztuczna inteligencja będzie lepiej rozumiała kontekst wypowiedzi oraz to, co właściwie chcemy osiągnąć. Zresztą sami możecie zobaczyć, jak to działa, na oficjalnym koncie Google na X. AI stanie się więc narzędziem, które ma zmienić to, jak korzystamy z systemu, ale i samego smartfona. To samo zresztą można powiedzieć o sztucznej inteligencji w wyszukiwarce Google czy Gmailu.

Wideo podsumowujące to, co czeka użytkowników Google w najbliższym czasie.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Google / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw