Alert dotyczący oszustwa z informacją, że banki nigdy nie proszą o przeniesienie pieniędzy dla ich bezpieczeństwa, z dwoma przyciskami: "Dismiss & continue" i "End call".

Smartfony z Androidem same ostrzegą cię przed oszustwem. Gemini Nano ma położyć kres telefonicznym scamom

1 minuta czytania
Komentarze

Systemy mobilne kładą coraz większy nacisk na bezpieczeństwo użytkownika. Gemini Nano może przynieść prawdziwą rewolucję. Narzędzie za pomocą AI wykryje potencjalne próby oszustwa.

Gemini Nano zadba o bezpieczeństwo

Prezentacja technologiczna, ekran z ostrzeżeniem o możliwym oszustwie oraz mężczyzna na scenie.
Fot. Google / materiały prasowe

Mobilne systemy operacyjne dość skutecznie chronią przed złośliwym oprogramowaniem. Gemini Nano to kolejny krok do zabezpieczenia smartfonów i pieniędzy użytkowników. Narzędzie w odróżnieniu od typowych blokerów spamu nie korzysta z baz danych, a analizuje połączenia przychodzące.

Gemini po zarejestrowaniu podejrzanych próśb dzwoniącego niezwłocznie poinformuje o potencjalnej próbie oszustwa. Po krótkiej demonstracji podczas konferencji Google I/O ciężko jednak ocenić skuteczność narzędzia.

Mimo wszystko w Nano drzemie spory potencjał, a narzędzie w przyszłości być może ochroni niejedno konto bankowe przed niechcianym opróżnieniem. W praktyce rozwiązanie może być bardziej przydatne niż inne nowości, jak generowanie wideo za pomocą Google Veo.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw