Prezentacja człowieka na scenie, na tle ekranu z napisem "Veo" oraz obrazkami: miasto nocą, góry z jeziorem, latanie, lama.

Z Google Veo generowanie obrazów i wideo stanie się jeszcze lepsze

1 minuta czytania
Komentarze

Podczas konferencji Google I/O 2024 producent skupił się przede wszystkim na sztucznej inteligencji. Google Veo i Imagen 3 to nowe narzędzia AI, które największe wrażenie zrobią na twórcach treści.

Imagen 3: generowanie obrazów

Osoba prezentująca na scenie przed dużym ekranem wyświetlającym zdjęcia zwierząt i krajobrazów.
Fot. Google / materiały prasowe

Sztuczna inteligencja generująca obrazy nie jest niczym nowym, natomiast narzędzie Imagen 3 od Google ma zaoferować niespotykaną dotychczas jakość. Producent zapowiada, że tworzone treści będą fotorealistyczne i wolne od artefaktów wizualnych. Ponadto narzędzie ma zrozumieć jak ludzie piszą prompty, co powinno przełożyć się na imponujące rezultaty.

Google na portalu X umieściło kilka przykładów wygenerowanych obrazów. Trzeba przyznać, że treści wyglądają wyjątkowo realistycznie.

Google Veo: nowa jakość generowania wideo

Google Veo. Scena z prelegentem stojącym przed dużym ekranem, na którym wyświetlana jest wizualizacja miasta z drapaczami chmur i ruchliwą autostradą.
Fot. Google / materiały prasowe

Segment generowania materiałów wideo jest zdecydowanie mniej popularny. Tworzenie filmów na podstawie tekstu jest dużo trudniejszym wyzwaniem, a efekty zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia. Google zapowiada, że narzędzie Veo jest w stanie wygenerować i edytować 60-sekundowe materiały wideo w wysokiej rozdzielczości. Rozwiązanie może robić wrażenie, natomiast dla wielu bardziej przydatna będzie inna nowość od Google, która ochroni przed scamem.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw