Project Astra to Gemini na sterydach. ChatGPT ma silnego konkurenta

2 minuty czytania
Komentarze

Rozwijanie Gemini to teraz oczko w głowie Google i nie dziwi to, że będziemy dostawali coraz więcej nowych funkcji. Na scenie konferencji Google I/O 2024 przedstawiono kolejny krok w rozwoju sztucznej inteligencji, czyli Project Astra.

Project Astra zmieni sztuczną inteligencję

Project Astra od Google na wideo
Fot. Google / YouTube / zrzut ekranu

Google DeepMind, czyli specjalny zespół specjalistów zajmujących się w firmie rozwojem sztucznej inteligencji oraz samego Gemini, przedstawił, jak wyobraża sobie przyszłość AI. Na filmie, który według prelegentów nagrany został w czasie rzeczywistym, możemy zobaczyć, co potrafi Project Astra.

Pokaz możliwości Project Astra od Google.

Kontekst jest najważniejszy

Sztuczna inteligencja potrafi rozpoznać na wideo urządzenia, które wydają dźwięki. Wystarczy zadać odpowiednie pytanie, a AI znajdzie dla nas sprzęt w zasięgu wzroku. Co więcej, Project Astra jest w stanie zapamiętać, gdzie zostawiliśmy dany przedmiot. Do tego może nam pomóc w rozwiązywaniu zadań (nawet tych programistycznych), a jakby tego było mało, jest w stanie wyłapać kontekst. Na wideo możecie zobaczyć, jak na podstawie prostego rysunku i pudełka rozumie, że chodzi o pojęcie kota Schrödingera.

Obecnie jeszcze nie można z tych możliwości korzystać, ale widać, że są zbieżne z tym, co zaprezentowało ostatnio OpenAI, czyli ChatGPT–4o. Widać, że przyszłość AI rozwija się wręcz w zastraszającym tempie. Project Astra ma zadebiutować szerzej w niedalekiej przyszłości. Warto też przeczytać o tym, jak Gemini zmieni system Android, wpłynie na korzystanie z Gmaila czy w końcu na samą wyszukiwarkę Google.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Google / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw