Dekoder telewizji kablowej UPC Polska i mniejsze urządzenie strumieniowe z pilotem na białym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Korzystasz z dekodera UPC Polska? Play podjął decyzję co cię czeka

3 minuty czytania
Komentarze

Przejęcie przez Play operatora UPC Polska odbiło się szerokim echem w mediach, a i sami użytkownicy ze zmiany nie byli do końca zadowoleni. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób korzysta już z usług fioletowego operatora, ale dalej na sprzęcie od UPC. Czy w takim razie konieczna będzie wymiana dekodera na nowy? Na szczęście nie, a przynajmniej nie w tym momencie.

Dekoder UPC Polska jeszcze bezpieczny

Odtwarzacz multimedialny z napisem "PLAY" na froncie oraz zdalne sterowanie po prawej stronie na drewnianym blacie.
Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Wiele się zmieniło od momentu, kiedy Play przejęło jednego z najpopularniejszych w Polsce dostawców telewizji kablowej. Jak podają Wirtualne Media, przed samym przejęciem z samych usług telewizyjnych operatora korzystało w naszym kraju niemal 1,4 mln użytkowników.

Wielu z nich mogło obawiać się, że proces przejęcia będzie wymagał od nich zmiany dekodera. W końcu fioletowy operator ma w swojej ofercie nowy sprzęt Play Box TV, a także i usługę Telewizja Nowej Generacji, więc takie obawy nie były zupełnie bezpodstawne. Dekodery UPC oferują dostęp do telewizji w technologii DVB-C, a nowe rozwiązania Play w IPTV. Czy to oznacza konieczność wymiany sprzętu?

Nowi klienci oraz ci, którym kończy się zobowiązanie, mogą skorzystać z nowych rozwiązań Play, które zapewniają wolność wyboru z atrakcyjnymi ofertami na szybki internet światłowodowy, Telewizję Nowej Generacji w technologii IPTV i usługi mobilne. Proces ten jest dobrowolny. Na tę chwilę nie mamy w planach wygaszania technologii DVB-C. O zmianach będziemy informować w osobnych komunikatach.

Katarzyna Bonk, biuro prasowe Play dla Wirtualne Media

Można spać spokojnie

dekoder Play BOX TV Fot Android.com.pl/Bartosz Szczygielski
Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Jak więc widać, nie ma jeszcze konieczności wymiany sprzętu, jeżeli ten działa i korzysta się z oferty stworzonej przez UPC. Za to chcąc zostać nowym klientem operatora, do wyboru będziemy mieli tylko jego rozwiązania, czyli IPTV. Operator dalej będzie więc utrzymywał technologię DVB-C, która razem z dekoderem może przynosić lepsze efekty. Mowa tutaj o mniejszych opóźnieniach czy możliwości nagrywania materiałów na dysk urządzenia, a nie przechowywania ich w chmurze.

Osoba siedząca na kanapie trzyma pilot do telewizora.
Fot. Prostock-studio / Shutterstock

Posiadacze dekoderów UPC mogą więc odetchnąć z ulgą i zająć się innymi rzeczami jak, chociażby montażem lameli na ścianie TV za swoimi odbiornikami. Oczywiście zawsze też można po zakończeniu umowy przenieść się już zupełnie do Play i skorzystać z ich oferty. Przypomnijmy, że Telewizja Nowej Generacji oferuje m.in. dostęp do nowości na Netflix czy innych streamingach w specyficzny sposób. Dzięki otrzymywanym punktom można bowiem między platformami streamingowymi przeskakiwać i korzystać w każdym miesiącu z innej.

Źródło: Wirtualne Media. Zdjęcie otwierające: Play / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw