Kolekcja inteligentnych pierścieni Oura Ring w różnych kolorach na neutralnym tle.

Oura Ring może wydłużyć twoje życie. Galaxy Ring ma już mocną konkurencję

3 minuty czytania
Komentarze

Oura Ring, czyli inteligentny pierścień od fińskiej firmy Oura, jest na rynku już od jakiegoś czasu, ale dalej dostaje nowe funkcje. Kolejna aktualizacja ma przynieść bowiem możliwości sprawdzenia, jak wygląda wiek sercowo–naczyniowy oraz wydolność serca użytkownika. Tym samym, jest to coś, co faktycznie może przyczynić się do wydłużenia życia osoby, która taki inteligentny pierścień nosi.

Oura Ring z nowymi funkcjami

inteligentny pierścień Oura Ring
Fot. Oura / zrzut ekranu

Oura to firma medyczna z Finlandii, która naprawdę mocno inwestuje w rozwój swojego produktu. Założona w 2013 roku firma jako swój główny produkt uznaje inteligentny pierścień do mierzenia stanu zdrowia użytkowników. Pierwsza generacja sprzętu pojawiła się jeszcze w 2015 roku, w późniejszych latach doczekaliśmy się jeszcze dwóch kolejny. I właśnie trzecia generacja Oura Ring doczeka się jeszcze w maju tego roku kolejnej aktualizacji. Dziś Oura Ring nie jest bowiem tylko gadżetem do mierzenia jakości snu, jak to było na samym początku, ale czymś, co ma kompleksowo monitorować organizm.

Wideo pokazujące możliwości pierścienia.

Posiadacze inteligentnego pierścienia trzeciej generacji będą mogli mierzyć wiek sercowo–naczyniowy oraz samą wydolność serca. Do tego celu wykorzystywane będą czujniki fotopletyzmografii (PPG), czyli zielone diody LED umieszczone po wewnętrznej stronie pierścienia i służące do pomiaru tętna. To ma pomóc w określeniu sztywności tętnic, co już daje jakiś pogląd na „wiek” serca. Im sztywniejsze tętnice, tym cały układ naczyniowy jest mniej wydajny. Takie badanie będzie odbywało się przez 14 dni, po których użytkownik dostanie informację, czy jego wiek chronologiczny odpowiada temu, jak pracuje jego serce. Może się zdarzyć tak, że w ciele czterdziestolatka bije serce pięćdziesięciolatka.

Mając taką wiedzę, można zmienić niektóre przyzwyczajenia żywieniowe, zacząć ćwiczyć, a przede wszystkim udać się do lekarza, który doradzi, jak można lepiej zadbać o swoje serce. Oura Ring pozwoli również zmierzyć efektywność dostarczania tlenu do mięśni, a w tym serca. Trzeba będzie przeprowadzić specjalny, 6-minutowy test badający wytrzymałość i formę samego użytkownika. Taka wiedza pozwoli określić wydajność serca, a i może wskazać noszącemu pierścień, że pora zadbać o swoje zdrowie.

Galaxy Ring już ma konkurencję

Samsung Galaxy Ring, targi MWC 2024, Barcelona
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Oura nie jest może najpopularniejszą firmą na świecie, ale do 2022 roku udało im się sprzedać ponad milion swoich pierścieni. Wchodzący niedługo na rynek Samsung Galaxy Ring ma już więc konkurencję i można podejrzewać, że popularność samego producenta zapewni wyniki sprzedaży na zbliżonym poziomie, ale uda się je osiągnąć o wiele szybciej.

Pozłacany smart pierścień Amazfit Helio Ring z czujnikami na wzorzystym tle.
Fot. Amazfit / zrzut ekranu

Dalej jednak nie wiemy, czym tak naprawdę Galaxy Ring będzie wyróżniało się na rynku i jak Samsung chce przekonać użytkowników do tego, by zamiast najlepszego smartwatcha wybrali po prostu pierścień. Takie inteligentne pierścienie będą coraz popularniejsze. Mamy przecież już Amazfit Helio Ring, a i na horyzoncie mamy produkt od Xiaomi, czyli Black Shark Ring.

Źródło: The Verge / Oura. Zdjęcie otwierające: Oura / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw