Tył smartfona z logo Apple trzymanego w ręce na tle rozmytego pokoju. Smartfon dostanie aktualizację do iOS 18

iPhone 17 Pro i Pro Max z dużą zmianą dotyczącą pamięci. Będzie też modyfikacja Dynamic Island

2 minuty czytania
Komentarze

Premiera iPhone’a 16 dopiero (prawdopodobnie) we wrześniu 2024 roku, a już pojawiają się plotki na temat modelu iPhone 17. Jak sugerują doniesienia, w smartfonie, który ma mieć swoją premierę dopiero w 2025 roku, zmiany obejmą Dynamic Island oraz pamięć.

iPhone 17 Pro z 12 GB RAM?

Smartfon z kolorowym ekranem wyświetlającym godzinę, leżący na drewnianym stole.
Fot. Uzair-Lensation / Shutterstock

Na rynku nie ma jeszcze „szesnastki”, a już przeczytać możemy pierwsze plotki na temat modelu, który prawdopodobnie pojawi się dopiero w 2025 roku. Jak podaje Mac Rumors, w najnowszych plotkach na temat iPhone’a 17 pojawiają się informacje, że modele Pro i Pro Max będą wyposażone w 12 GB pamięci RAM, co jest znacznym wzrostem w porównaniu do 8 GB w poprzednich modelach. Taka modyfikacja ma na celu poprawę wydajności, szczególnie biorąc pod uwagę to, jak wiele zadań wykonujemy codziennie na naszych smartfonach.

Dodatkowo iPhone 17 Pro Max ma otrzymać węższą wersję Dynamic Island dzięki zastosowaniu mniejszych soczewek (ang. metalens) w systemie Face ID. Byłaby to pierwsza taka „redukcja” od momentu wprowadzenia tego rozwiązania w iPhone 14 Pro. Może w 2025 roku doczekamy się też Siri po polsku?

Trzy smartfony iPhone z różowymi tłami ekranów, na których wyświetla się aplikacja do odtwarzania muzyki z okładką albumu i informacjami nt. utworu "Entropy" artysty Beach Bunny.
Dynamic Island w iPhone 14 Pro. Fot. Apple / materiały prasowe

Co wiemy o iPhonie 16?

Zejdźmy jednak na ziemię i przyjrzyjmy się, czego możemy spodziewać się w „szesnastce”. Jedną z kluczowych zmian w iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max ma być większy rozmiar ekranu, co wiąże się także z nieco większymi wymiarami całego urządzenia. Mówi się o ekranie o przekątnej 6,3 cala dla iPhone 16 Pro i 6,9 cala dla wersji Pro Max. Co ciekawe, mimo zwiększenia wymiarów, grubość telefonów ma pozostać niezmieniona, choć urządzenia będą nieco cięższe.

Dwa smartfony iPhone 16 z przednią cześcią pokazującą scenę zachmurzonego nieba nad jeziorem, ujęte między literami "P" i "C".
Fot. MacRumors / zrzut ekranu

Nowością, która może pojawić się w nowych modelach, jest także wprowadzenie przycisku Capture, umiejscowionego w miejscu, które naśladuje przycisk migawki tradycyjnych aparatów fotograficznych. Pozwoli to na szybsze i bardziej intuicyjne wykonywanie zdjęć. Wśród plotek pojawiają się również informacje o możliwości sterowania zoomem czy ostrością za pomocą tego przycisku. Warto jednak podchodzić do tych informacji z ostrożnością, gdyż nie zostały one oficjalnie potwierdzone.

Źródło: Mac Rumors, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw