Smartfon leżący na różowym tle otoczony czerwonymi serduszkami z ekranem pokazującym aplikacje.

Wycieka design i specyfikacja OnePlus 13. Zapowiada się świetny smartfon

2 minuty czytania
Komentarze

Od premiery OnePlus 12 nie minęło jeszcze pół roku, natomiast coraz więcej wiadomo o jego następcy. OnePlus 13 pojawił się na pierwszych renderach, a wygląd nadchodzącego smartfona może się podobać, podobnie jak jego specyfikacja.

Poznaliśmy potencjalny wygląd OnePlus 13

Srebrny smartfon z potrójnym aparatem umieszczonym w kwadratowej ramce.
Fot. Weibo / zrzut ekranu

Serwis PhoneArena dotarł do wpisu na chińskiej platformie społecznościowej Weibo, który ujawnia rzekomy wygląd smartfona OnePlus 13. Urządzenie może mocno różnić się od swojego poprzednika. Jedenastka i dwunastka oferowały wyspę aparatów w kształcie okręgu. Ten element w OnePlus 13 może przypominać kwadrat, co budzi skojarzenia z modelem OnePlus 10 Pro z 2022 roku.

Co znajdzie się wewnątrz smartfona?

Czarny smartfon OnePlus z aparatem z trzema obiektywami umieszczony na kolorowym tle z kolorowymi kulkami i zabawkami.
Poprzedni model smartfona OnePlus 12. Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że OnePlus 13 może dostać ogromny ekran. Podobnie jak w poprzedniku należy się spodziewać 6,8-calowej przekątnej, więc z pewnością nie będzie to mały smartfon. Tafla szkła powinna też oferować minimalne zagięcie na każdej krawędzi. Pojawiają się też plotki o ultradźwiękowym czytniku linii papilarnych. Według Heyitsyogesh – użytkownika portalu X – model 13 może dostać wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, natomiast trzynastka ujrzy światło dzienne najszybciej pod koniec 2024 roku. Aktualny flagowiec jest jednak świetnym urządzeniem. Więcej o OnePlus 12 dowiesz się z recenzji Jolanty Szczepaniak. Cenę urządzenia sprawdzisz u naszego partnera.

Procesor Snapdragon 8 Gen 4 na czerwonym tle z widocznymi elementami obwodu drukowanego.
Według przecieków, to właśnie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 ma napędzać nowego flagowca OnePlus. Fot. Qualcomm / materiały prasowe / montaż własny

Źródło: PhoneArena, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw