Samsung Galaxy Ring, targi MWC 2024, Barcelona

Nowe doniesienia na temat Samsung Galaxy Ring. Wyciekły rozmiary smart pierścienia

2 minuty czytania
Komentarze

Oficjalna premiera Galaxy Ring od Samsunga jeszcze przed nami, choć sprzęt można było już zobaczyć na żywo. Inteligentny pierścień powinien trafić do sprzedaży razem z kolejnymi składanymi smartfonami producenta w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto jednak zastanowić się nad jedną rzeczą, a mianowicie samym rozmiarem sprzętu. W końcu to nie smartwatch, gdzie paskiem regulujemy dopasowanie do ciała. Na szczęście producent o tym pomyślał.

Galaxy Ring ma dać wybór klientom

Samsung Galaxy Ring, targi MWC 2024, Barcelona
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Idea inteligentnego pierścienia, który będzie poniekąd w stanie zastąpić niektóre funkcje znane ze smartwatchy, jest całkiem ciekawa. Wiele zależy od tego, czego właściwie od urządzenia będą oczekiwali sami z niego korzystający. Wiadomo, że Galaxy Ring otrzyma kilka intrygujących funkcji, a wśród nich komunikowanie się z… lodówką. Oczywiście na poznanie wszystkich funkcji przyjdzie jeszcze czas, ale zanim pierścień trafi do sprzedaży, warto zastanowić się na jego rozmiarem.

Czarny Samsung Galaxy Ring z widocznymi elementami elektronicznymi wewnątrz, położona na jasnej powierzchni.
Fot. Krzysztof Sobiepan / Android.com.pl

Taki inteligentny gadżet musi być bowiem odpowiednio dopasowany do palca, by prawidłowo odczytywać wszystkie wartości. Nie ma tutaj przecież żadnej regulacji, jak jest to w paskach do smartwatchy. Pojawiły się jednak pierwsze informacje, jeszcze nie potwierdzone, że Galaxy Ring dostępny będzie w aż dziewięciu różnych wersjach.

Rozmiary Galaxy Ring

Samsung Galaxy Ring, targi MWC 2024, Barcelona
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Wersje urządzenia będą się od siebie różniły rozmiarem, a część z nich dostała już nawet swoje nazwy kodowe. Mają to być:

  • SM-Q500
  • SM-Q501
  • SM-Q502
  • SM-Q505
  • SM-Q506
  • SM-Q507
  • SM-Q508
  • SM-Q509

Jak widać powyżej, brakuje tutaj numerów 503 oraz 504, ale najprawdopodobniej tylko jeden z nich będzie wprowadzony do sprzedaży. Rozmiar pierścienia ma odpowiadać amerykańskiej numeracji od 5 do 13. Oznacza to obwód od 45 do 53 milimetrów oraz średnicę od 14,3 do 16,8 mm.

Różne rozmiary mogą powodować pewne problemy z dopasowaniem sprzętu i oczywiście ten nie będzie pasował na każdy palec. Najlepszym rozwiązaniem przed zakupem, będzie udanie się do sklepu producenta, by przymierzyć sprzęt tak, by mieć pewność, że ten nie będzie zbyt ciasny lub luźny.  Decyzja zakupowa może nie będzie tak ciężka, jak w przypadku zastanawiania się, jaki smartfon Samsunga wybrać, ale niektórym może sprawić to trochę kłopotów.

Źródło: SamMobile. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw