Zakaz TikToka w USA jest coraz bliżej

To może być koniec TikToka w Stanach. Biden podjął decyzję

2 minuty czytania
Komentarze

W ostatnich dniach temat potencjalnego zakazu działalności aplikacji TikTok w Stanach Zjednoczonych zyskał na znaczeniu. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisał ustawę, która może zaważyć na przyszłości tej popularnej platformy społecznościowej w USA.

Decyzja w sprawie TikToka

smartfon z włączoną aplikacją tiktok. Fake newsy na platformie
Fot. Nik / Unsplash

Kilka dni temu pisaliśmy, że blokada TikToka w Stanach Zjednoczonych może stać się faktem. Prezydent Stanów zjednoczonych właśnie podpisał ustawę, która może oznaczać koniec obecności chińskiej aplikacji w USA. Ta decyzja jest wynikiem rosnących obaw dotyczących prywatności i bezpieczeństwa danych użytkowników, a także potencjalnej ingerencji rządu chińskiego. Po wejściu nowej ustawy w życie chiński właściciel, firma ByteDance, będzie miał 270 dni na sprzedanie platformy. Jeśli sytuacja się nie zmieni, aplikacja TikTok zostanie zakazana w Stanach Zjednoczonych.

Odpowiedź chińskiej platformy

Ekran smartfona wyświetlający stronę aplikacji TikTok w sklepie aplikacji z oceną 4.9 gwiazdki i przyciskiem "Otwórz".
fot. Depositphotos / Narin_Photo

Decyzja o zakazie TikToka w USA, według CEO firmy, Shou Zi Chew, może mieć dramatyczne skutki dla amerykańskiej gospodarki. Platforma służy nie tylko twórcom pionowych wideo, ale jest też istotnym narzędziem m.in. w promocji produktów i usług.

Podpisanie ustawy otwiera też drogę do dalszych działań prawnych i może skutkować długotrwałymi bataliami sądowymi, zarówno na terytorium USA, jak i międzynarodowo. Shou Zi Chew podczas przesłuchań przed Kongresem podkreślał, że aplikacja nigdy nie dzieliła się danymi z rządem chińskim i stara się stosować standardy przewyższające branżowe normy w zakresie ochrony danych.

W oczekiwaniu na finalną decyzję możecie sprawdzić, jak korzystać z TikToka bez rejestracji.

Źródło: tvn24, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: prykhodov / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw