Czerwony telefon komórkowy Nokia na fioletowym tle, wyświetlacz pokazuje godzinę 20:21 oraz datę 30.06.2021.

Nokia znów ożywia trupy. Do sklepów trafi następny klasyczny telefon

1 minuta czytania
Komentarze

Nokia kontynuuje nekromancję w świecie telefonów, i to w podwójny sposób. Raz, ożywiony zostaje klasyczny sprzęt. Dwa, to już kolejna próba podejmowana w kontekście tego konkretnego modelu. Niestety, nie dotyczy to kultowej 3310. Na tym zakończmy wyliczanki i przejdźmy do rzeczy.

Nekromanckie wyliczanki w firmie Nokia

Niebieski telefon Nokia z wyświetlaczem pokazującym godzinę 02:25, datę czwartek, 15 październik 2020, tło z obrazem Marsa, ikony statusu sieci i baterii.
Fot. HMD Global / materiały prasowe

Mowa o wyliczankach, ponieważ ponowną rezurekcję zaliczy model 225 4G, oznaczona w sklepach jako wariant na 2024 rok. Jedną z naczelnych ciekawostek, jak donosi Notebook Check, ma być wprowadzenie portu USB-C, obecnego standardu gniazd ładowania i przesyłu danych. Poprzedni model wspierał micro USB, ale całkowicie rozumiem rezygnację z tego wejścia, gdy nawet budżetowe smartfony nie ograniczają się do antycznych rozwiązań.

Nokia 225 4G (2024) – specyfikacja techniczna

Reklama oryginalnej Nokii 225 sprzed 10 lat.

Oprócz tego to dalej będzie klasyczny telefon, podobny do modelu z 2020 roku. „Niebotyczne” 64 MB pamięci RAM, 128 MB pamięci wewnętrznej, 2,4-calowy ekran. Dużą zmianą ma być też ulepszony aparat, z 0,8 MP do 3 MP, a także nieco większa bateria 1450 mAh.

Ceny jeszcze nie podano, ale jeśli rozglądacie się za małym telefonem dla seniora, być może warto jeszcze chwilkę zaczekać, aż odświeżone 225 4G (2024) zadebiutuje w sklepach z elektroniką. Tymczasem możecie sprawdzić nasz ranking internetu na kartę.

Zdjęcie otwierające: HMD Global / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw