Smartfon z otwartą aplikacją społecznościową przed tłem z wieloma zdjęciami osób.
LINKI AFILIACYJNE

GG ujawnia, kto nadal korzysta z ich komunikatora. Takich statystyk kompletnie się nie spodziewaliście

3 minuty czytania
Komentarze

Polski komunikator GG budzi sentyment, natomiast platforma potrafi przekonać do siebie młodych użytkowników. Świadczą o tym najnowsze dane udostępnione przez rzecznika prasowego komunikatora. Jak wygląda społeczność Gadu-Gadu w 2024 roku?

Część użytkowników GG nie pamięta jego pierwszej wersji

Smartfon z otwartą aplikacją komunikacyjną i klawiaturą obok na białym tle.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Niedawno pisaliśmy o planach GG na 2024 rok. Lista nowości może się podobać, natomiast jak wygląda społeczność usługi? O to zapytaliśmy rzecznika prasowego GG, Jarka Rybusa.

Obecnie z GG korzysta kilkaset tysięcy Użytkowników miesięcznie.

Jarek Rybus, rzecznik prasowy GG dla Android.com.pl

Niestety nie dostaliśmy konkretnej odpowiedzi na temat liczby użytkowników, natomiast rzecznik prasowy podzielił się liczbą wysłanych wiadomości. Osoby korzystające z komunikatora miesięcznie wysyłają ponad 150 milionów wiadomości. Poznaliśmy też wiek osób korzystających z usługi. Biorąc pod uwagę, że pierwsza wersja Gadu-Gadu debiutowała blisko 24 lata temu, dane prezentują się zaskakująco.

Kołowy diagram procentowy pokazujący, z których wersji GG korzystają użytkownicy: 62,9% wersja mobilna, 31,2% wersja desktopowa na komputer, 5,9% wersja na przeglądarkę.
Wykres przedstawiający wiek użytkowników komunikatora. Fot. GG / materiały prasowe

Największą grupę liczącą blisko 37% wszystkich użytkowników stanowią osoby w wieku od 16 do 25 lat. Następna grupa w wieku między 26 a 35 lat stanowi ponad 24% użytkowników. Oznacza to, że ponad 60% osób korzystających z komunikatora to osoby poniżej 35 roku życia. Stosunkowo liczna jest też grupa internautów w wieku 36 do 45 lat, którzy stanowią prawie jedną piątą wszystkich korzystających. Procent użytkowników powyżej 45, który używają komunikatora, jest zauważalnie mniejszy.

Wykres kołowy przedstawiający podział płci: mężczyźni (53,9% - kolor żółty), kobiety (42,7% - kolor czerwony), nieokreślona płeć (3,3% - kolor niebieski), z ikonką wirusa w środku.
Wykres przedstawiający płeć użytkowników komunikatora. Fot. GG / materiały prasowe

Ostatnią informacją na temat użytkowników, jaką dostaliśmy, jest podział na płeć. Proporcja jest dość wyrównana. Mężczyźni stanowią 53,9% wszystkich użytkowników. W przypadku kobiet jest to 42,7%. Około 3% użytkowników nie wybrało płci podczas zakładania konta.

Smartfon, komputer, a może przeglądarka

Wykres przedstawiający z jakich platform korzystają użytkownicy. Fot. GG / materiały prasowe

Klasyczne Gadu-Gadu debiutowało w 2000 roku jako aplikacja na komputery. Od tego czasu sporo się zmieniło, a użytkownicy do komunikacji używają przede wszystkim smartfonów. Widać to także na wykresie przedstawiającym wykorzystanie różnych platform. Nie jest zaskoczeniem, że blisko 63% użytkowników korzysta ze smartfona. Około 31% osób preferuje aplikację na komputer, a jedynie 5,9% internautów korzysta z usług komunikatora za pomocą przeglądarki. Z usług polskiej firmy można skorzystać nawet na podstawowym laptopie do 2000 zł. Polecane urządzenia z tego przedziału znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: GG / materiały prasowe. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw