Rząd pięciu smartfonów w różnych kolorach od lewej: różowy, zielony, złoty, niebieski, grafitowy, każdy z potrójnym aparatem.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Porażka Apple. Najwyraźniej nawet fanatycy iPhone’ów nie chcą kupować etui za 350 zł

2 minuty czytania
Komentarze

Wraz z premierą iPhone 15, Apple z dumą pokazało etui FineWoven, które zastąpiło akcesoria ze skóry naturalnej. Nowy materiał nie spełnił oczekiwań i wszystko wskazuje na to, że produkcja etui premium zostanie zakończona.

Apple prawdopodobnie zakończy produkcję FineWoven

Stos wyprodukowanych elementów z plastiku i gumy w różnych odcieniach szarości i brązu.
Tłumaczenie: FineWoven odeszło. Ponieważ jego trwałość była zła. Cała linia produkcyjna została zatrzymana i usunięta. Apple zdecydowałoby się na inny materiał – znowu nie na skórę. Fot. Kosutami_Ito / X, zrzut ekranu

Według użytkownika portalu X Kosutami_Ito Apple ma zamknąć linię produkującą etui i paski do smartwatchów FineWoven. Produkty premium mogą więc zniknąć z rynku w najbliższym czasie. Pomimo początkowego entuzjazmu, który towarzyszył wprowadzeniu tych akcesoriów pod koniec 2023 roku, pierwsze analizy sprzedaży oraz odbiór rynkowy mogły nie spełnić oczekiwań firmy.

Pięć smartfonów z widokiem od tyłu, każdy w różnych etui kolorystycznych i z różnymi akcesoriami magnetycznymi.
Fot. Apple / materiały prasowe

Nowy materiał zasłynął z tego, że wyjątkowo szybko się brudził i niszczył. Na drogim etui było widać obtarcia i plamy. Serwis YouTube pęka w szwach od wideo pełnych krytyki. Znaleźć też można poradniki, w jaki sposób czyścić materiał FineWoven. Ze względu na wrażliwość, etui premium prawdopodobnie sprzedają się gorzej, niż zakładało Apple. Nic dziwnego, bo akcesoria odstają jakością od udanych urządzeń jak iPhone 15 Pro, którego miałem przyjemność testować.

Przyszłość etui premium

Trzy smartfony w kolorowych etui, każdy z podwójnym aparatem i logo firmy Apple.
Fot. Apple / materiały prasowe

W przeszłości Apple w segmencie premium oferowało etui z naturalnej skóry. Tego typu akcesoria miały swoich fanów, ale Apple wycofało się z wykorzystania prawdziwej skóry w 2023 roku. Argumentem giganta z Cupertino była ochrona środowiska, choć według wielu głównym powodem jest oszczędność pieniędzy. Razem z debiutem iPhone’ów serii Pro, Apple pokazało materiał FineWoven. Koszty produkcji prawdopodobnie zmalały, a cena etui się nie zmieniła. Kupujący musieli zapłacić 349 złotych. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, a FineWoven zniknie z rynku, Apple z pewnością opracuje bardziej wytrzymałą alternatywę.

Najnowsze iPhone’y to telefony z dobrym aparatem. Moduł niestety mocno wystaje, dlatego ochrona urządzenia jest niezwykle istotna. Polecane etui na smartfony Apple kupisz u naszego partnera.

Źródło: Appleinsider, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw