Biały projektor Xiaomi z napisem "WANBO & ACOUSTICS" na tle z abstrakcyjnym wzorem falujących kwadratów.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Projektor Xiaomi w niższej cenie. Alternatywa dla TV z zachwycającymi możliwościami

3 minuty czytania
Komentarze

Projektor Xiaomi Wanbo Mozart 1 jest obecnie dostępny w lepszej cenie, a to oznacza, że stał się właśnie atrakcyjniejszą propozycją dla osób szukających alternatywy dla TV. Niewielkie i przenośne urządzenie może być dobrym zastępstwem dla klasycznego telewizora, a przyda się także podczas wakacyjnych wyjazdów.

Projektor Xiaomi Wanbo Mozart 1

Projektor Wanbo (Xiaomi) Mozart 1 na tle strony internetowej sklepu Komputronik, z widocznymi specyfikacjami technicznymi i logo Xiaomi w prawym górnym rogu.
Fot. Komputronik, zrzut ekranu

Xiaomi w Polsce to marka, które kojarzona jest głównie ze smartfonami, choć w ofercie mają także np. 55-calowe telewizory. Nie każdy jednak wie, że firma produkuje również projektory do domu, choć pod nazwą Wanbo. W ofercie znajdziemy ich naprawdę dużo. Sami opisywaliśmy dla was m.in. Xiaomi Wanbo X1 Pro czy Xiaomi Wanbo T2R Max. Teraz warto bliżej przyjrzeć się modelowi Mozart 1, który obecnie możemy kupić taniej o ponad 100 złotych.

Projektor Xiaomi Wanbo Mozart 1 z białą obudową na białej półce z turkusowym tłem.
Fot. Wanbo / materiały prasowe

W przypadku tego konkretnego modelu mamy rozdzielczość natywną Full HD (1980 x 1080 pikseli), co jest naprawdę miłą niespodzianką. Urządzenie ze spokojem będzie więc można wykorzystać do oglądania nowości na Netflix, ale i także na innych platformach streamingowych. Projektor ma dostęp do najpopularniejszych aplikacji jak właśnie Netflix, Disney+ czy Amazon Prime Video.

Wanbo Mozart 1 ma aż 900 ANSI lumenów, co oznacza, że treści będą dobrze widoczne nawet w nie do końca zaciemnionym pomieszczeniu. Kontrast 3000:1 i wsparcie HDR 10 to coś, co także wyróżnia urządzenie na tle konkurencji.

Wi-Fi 6 i mocne głośniki

Biały, nowoczesny projektor z czarnym obiektywem na jasnoniebieskim tle z dynamicznymi liniami.
Fot. Wanbo, materiały producenta

Projektor Xiaomi korzysta już ze standardu Wi-Fi 6, czyli jakość połączenia bezprzewodowego nie powinna nam sprawić zawodu. Oczywiście urządzenie podłączymy również za pomocą złącza HDMI, ale obraz możemy przesyłać także bezpośrednio ze smartfona. Nie zabrakło też złącza słuchawkowego. Ponadto sprzęt od Xiaomi wyróżnia się zamkniętym układem optycznym PixelPro 5.0, który zwiększa jasność obrazu i lepiej rozprowadza ciepło.

Osoba siedzi na zewnątrz na składanym krześle oglądając film na ekranie projekcyjnym, na którym wyświetlana jest scena z dwoma postaciami, ustawiony przyrodniczy krajobraz w tle, a przed nią stół piknikowy z przekąskami i napojami oraz projektorem Xiaomi Wanbo Mozart 1.
Fot. Wanbo, materiały prasowe

I jak sama nazwa wskazuje, projektor Xiaomi Wanbo Mozart 1 ma na pokładzie mocne głośniki (2 x 8 W) oraz subwoofer. Generowany przez sprzęt dźwięk ze spokojem ma być słyszalny nawet w 60-metrowym pomieszczeniu. Plusem jest także to, że projektor ma niewielkie rozmiary (176 x 209 x 223 mm) i wagę (3,5 kg), więc bez trudu zabierzemy go ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Specyfikacja Wanbo Mozart 1

TechnologiaLED
Rozdzielczość1980 × 1080 pikseli
ANSI lumen900
Głośniki2 × 8 W, subwoofer
Złącza1 x audio out (Mini Jack), 1 x HDMI, 2 x USB (A)
Wymiary176 × 209 × 223 mm
Waga3,5 kg
Specyfikacja projektora Wanbo Mozart 1.

Źródło: Komputronik / Wanbo. Zdjęcie otwierające: Wanbo / materiały producenta

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw