Ekran instalacyjny pakietu Office z ikonami programów takich jak Word, Excel, PowerPoint, i inne, oraz paskiem postępu z napisem "Installing Office" i informacją "We'll be done in just a moment."
LINKI AFILIACYJNE

Microsoft kończy wsparcie dla starszych pakietów Office

2 minuty czytania
Komentarze

Microsoft ogłosił zakończenie wsparcia dla starszych wersji pakietu Office, w tym Office 2016 i Office 2019. Oznacza to, że po 14 października 2025 roku firma nie będzie już dostarczać łatek bezpieczeństwa, poprawek błędów ani wsparcia technicznego dla tych wersji.

microsoft office 2016
Fot. Microsoft / zrzut ekranu

Koniec wsparcia dla Office 2016 i 2019 – co dalej?

Oczywiście można będzie dalej korzystać z pakietu Office, ale nie będzie to bezpieczne – bez regularnych aktualizacji oprogramowanie będzie podatne na ataki, zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem i inne zagrożenia. Microsoft zaleca migrację na nowszą wersję pakietu Office przed 14 października 2025 roku.

Nowsze wersje pakietu Microsoft Office

Microsoft 365

Microsoft 365 to najnowsza wersja pakietu Office, dostępna w ramach subskrypcji. Oferuje ona dostęp do wszystkich najnowszych funkcji i aktualizacji bezpieczeństwa.

Microsoft 365
Fot. Microsoft / materiały prasowe

Zakup pakietu Office 2021
Pakiet Office 2021 oznacza jednorazowy zakup. Wsparcie dla tej wersji oprogramowania zakończy się dopiero 13 października 2028 roku.

Microsoft Office 2021
Fot. Microsoft / materiały prasowe

Korzystanie z pakietu Office LTSC 2021 
Microsoft Office Long–Term Servicing Channel (LTSC) to specjalna wersja pakietu Office dla organizacji i instytucji, przeznaczona dla urządzeń, które nie mogą obsługiwać regularnych aktualizacji. Wsparcie dla pakietu Office LTSC 2021 potrwa do 13 października 2026 roku.

Microsoft przekonuje, że nowsze wersje pakietu Office oferują szereg zalet w stosunku do starszych wersji, w tym zwiększone bezpieczeństwo za sprawą regularnych aktualizacji bezpieczeństwa, nowe funkcje i ulepszenia, które mogą zwiększyć produktywność i ułatwić pracę, a także poprawioną kompatybilność z najnowszymi formatami plików i programami.

Dodatkowo producent udostępnia szereg narzędzi i zasobów, które ułatwiają migrację na nowszą wersję pakietu Office. Dostępne są przewodniki krok po kroku, samouczki wideo i narzędzia do migracji danych.

Źródło: PCWorld, Microsoft. Zdjęcie otwierające: Microsoft / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw