Czerwony SUV zaparkowany przed nowoczesnym budynkiem z żółtymi i białymi ścianami.
LINKI AFILIACYJNE

Nowa Dacia Spring trafia do sprzedaży. To najtańszy elektryk na rynku

3 minuty czytania
Komentarze

Dziś (tj. 17 kwietnia) do sprzedaży w Polsce trafiła nowa Dacia Spring. W swojej podstawowej wersji elektryk kosztuje „zaledwie” 76 900 złotych, co czyni go najtańszym samochodem elektrycznym na rynku. Co oferuje pojazd od rumuńskiego producenta?

Najtańszy elektryk powraca w nowej odsłonie. Spis treści

Nowa Dacia Spring już jest! To wyjątkowo tani elektryk

Nowa Dacia Spring już jest! To wyjątkowo tani elektryk. Pomarańczowy samochód osobowy marki Dacia jedzie po miejskiej ulicy w słoneczny dzień.
Fot. Dacia / materiały prasowe

Najtańszy samochód elektryczny, który można kupić w Polsce, zyskał nowe oblicze. Dacia wypuściła na rynek nową wersję modelu Spring, który już od dziś można zamówić u producenta, a pierwsze samochody trafią do klientów we wrześniu.

Design oraz osiągi auta nie odbiegają od tego, co Dacia zaproponowała nam w 2021 roku. Przypomnijmy bowiem, że to właśnie wtedy debiut rynkowy zaliczyła pierwsza wersja modelu Spring. Niemniej w przypadku tego pojazdu najważniejszym faktorem wydaje się cena. W swojej podstawowej wersji elektryk kosztuje bowiem 76 900 złotych, co czyni go zdecydowanie najtańszym autem elektrycznym na rynku.

Od swojego debiutu rynkowego w 2021 roku Dacia Spring zdecydowanie przyczyniła się do popularyzacji mobilności elektrycznej dzięki sprzedaży 140 tysięcy sztuk samochodów w Europie. Jej sukces potwierdza zapotrzebowanie rynku na przystępne cenowo samochody elektryczne.

Nasze doświadczenie w projektowaniu samochodów zgodnie z zasadą design-to-cost umożliwiło nam kontynuację sukcesu konkurencyjnej oferty samochodów elektrycznych i wprowadzenie nowej gamy Dacii Spring – lepiej wyposażonej, z zasięgiem 225 km w cyklu mieszanym WLTP – w cenie poniżej 20 000 euro.

Xavier Martinet, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Dacii.

Co potrafi nowa Dacia Spring?

Czerwony samochód SUV zaparkowany na otwartym boisku do koszykówki przy zachodzie słońca, w tle palmy i ocean.
Fot. Dacia / materiały prasowe

Nowa Dacia Spring do sprzedaży trafia w trzech wersjach: Essential, Expression oraz Extreme. Najtańsza opcja oferuje silnik o mocy 33 kW (45 KM), podczas gdy dwie pozostałe zostały wyposażone w nieco pokaźniejsze jednostki – 48 kW (65 KM). Zasięg we wszystkich trzech wersjach wynosi natomiast około 225 kilometrów w cyklu mieszanym WLTP, a ich ceny zamieszczamy poniżej.

  • Essential – 76 900 złotych
  • Expression – 86 000 złotych
  • Extreme – 90 600 złotych
Reklama nowej Dacii Spring

Dacia wyposażyła nową wersję modelu Spring w kilka nowych technologii takich jak Media Control (system obsługiwania multimediów) czy Media Nav Live zwieńczony 10-calowym ekranem dotykowym. Oczywiście w przypadku tego pojazdu wszystkie podobne udogodnienia są jedynie dodatkiem. W końcu jego największą zaletą jest cena, która spokojnie może konkurować z autami spalinowymi.

Niemniej wszystko wskazuje na to, że w Polsce wciąż bez dwóch zdań rządzą właśnie klasyczne samochody. W związku z tym, jeśli szukacie nowych czterech kółek, odsyłam was do naszego zestawienia z najlepszymi autami do 20 tysięcy złotych.

Źródło: Informacja prasowa Dacia. Zdjęcie otwierające: Dacia / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw