Czarny smartfon apple iPhone 15 Pro na białym blacie. Obok złoty pad i kolorowa kostka rubika.
LINKI AFILIACYJNE

Apple ugięło kark. iOS 17.5 wprowadza kluczową zmianę

2 minuty czytania
Komentarze

Apple od lat stawia na bezpieczeństwo użytkowników, przez co pobieranie aplikacji było możliwe tylko w App Store. Niedawno gigant z Cupertino dodał obsługę zewnętrznych sklepów z apkami, natomiast teraz użytkowników iPhone’ów czeka prawdziwa rewolucja.

Apple pozwoli na pobieranie aplikacji ze stron internetowych

Zbliżenie na ekran urządzenia mobilnego z wyświetlonymi aplikacjami, takimi jak Kalendarz, Zdjęcia, Aparat, Notatki, Przypomnienia, Zegar, Podkasty, App Store, Mapy oraz inne.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Istotną zmianę wprowadza system iOS w wersji 17.5 beta 2. Apple zaktualizowało właśnie system dystrybucji internetowej. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów w Unii Europejskiej będą mogli pobierać aplikacje ze stron internetowych. Gigant z Cupertino zadbał jednak o bezpieczeństwo sprzętów. Pobieranie będzie możliwe tylko przez witryny internetowe należące do autoryzowanych programistów.

Apple iPhone 15 Pro z otwartą stroną internetową o tematyce Android, położony obok kostki Rubika, na tle z rozmytymi elementami.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Ponadto wszystkie apki oferowane na stronach internetowych będą musiały spełnić wyśrubowane wymagania, podobne jak w przypadku sklepu App Store. Nowa funkcja będzie przydatna, kiedy użytkownik trafi na interesującą aplikację podczas przeglądania sieci. iPhone z iOS 17.5, zamiast przenosić do sklepu z aplikacjami, pozwoli na bezpośrednie pobranie oprogramowania. Szybsza instalacja może podwyższyć zarobki na aplikacjach.

Dostępność aktualizacji iOS 17.5

iPhone stoi na biurku z ekranem głównym widocznym, pokazującym aplikacje i pogodę na miejscowość Lidzbark Warminski, w tle rozmyte biurko z komputerem. Ten smartfon będzie kompatybilny z iOS 18
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Aktualizacja do iOS 17.5 beta 2 jest dostępna dla deweloperów oraz uczestników publicznego programu beta testów. Oznacza to, że osoby zarejestrowane w tych programach mogą już teraz pobrać i zainstalować najnowszą wersję na swoich urządzeniach. Aktualizacja do wszystkich użytkowników powinna trafić w ciągu nadchodzących tygodni, jednak dokładna data jeszcze nie została potwierdzona.

Wersja 17.5 pojawi się na wszystkich smartfonach kompatybilnych z iOS 17. Polecane i cały czas wspierane iPhone’y kupisz u naszego partnera. Poza aktualnym systemem urządzenia oferują też świetną wydajność. Nie należy zapominać, że są to telefony z dobrym aparatem.

Źródło: Appleinsider, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski, Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw