Ręka trzymająca biały kontroler do konsoli PlayStation 5 Pro z rozpoznawalnymi symbolami kierunków i przycisków na tle logo PS5.

PlayStation 5 Pro już blisko. Potwierdziła się moc nadchodzącego sprzętu

2 minuty czytania
Komentarze

PlayStation 5 Pro nie schodzi z ust dziennikarzy growych w USA, bo i mamy kolejne konkrety na temat mocy nadchodzącej konsoli. Sprzęt nieoficjalnie zapowiedziany na końcówkę 2024 roku coraz częściej pojawia się w newsach, choć dalej sporo deweloperów łapie się za głowę, szukając sensu jego istnienia. Odpowiedź jest prosta – moc i przewaga nad konkurencją!

Konkrety na temat mocy PlayStation 5 Pro – Spis treści

Mocne źródło o mocy PlayStation 5 Pro

Konsola do gier PlayStation 5 Pro z jednym kontrolerem na neutralnym tle z akcentami niebieskiego światła.
Wizualizacja wyglądu PlayStation 5 Pro. Fot. Blackwoodz / YouTube

Wspomnianym źródłem jest Tom Warren, starszy redaktor The Verge. Autor twierdzi, że widział już oficjalną dokumentację dot. PlayStation 5 Pro i uznał niektóre wybory za interesujące. Nie przedłużając, spójrzmy na konkretny cytat.

Widziałem wiele dokumentów deweloperskich PS5 Pro i Sony podjęło kilka interesujących decyzji w kontekście następnej konsoli. Procesor PS5 Pro będzie taktowany zegarem 3,85 GHz (10% więcej niż w podstawowym PS5) w nowym „trybie wysokiej częstotliwości. Standardowo taktowanie wyniesie 3,5 GHz.

Deweloperzy będą mogli wybrać tryb, a także uzyskać dostęp do dodatkowych 1,2 GB pamięci systemowej. Sony zwolniło 13,7 GB na PS5 Pro do użytku twórców gier. Na podstawowym PS5 Pro było to zaledwie 12,5 GB. Nie są to nowe informacje, ale mogę zweryfikować ich prawdziwość.

Tom Warren, starszy redaktor The Verge wypowiedź na portalu X

Dziennikarz potwierdził również, że karta graficzna konsoli będzie mocniejsza o 45% od tej zainstalowanej w standardowym PlayStation 5. Procentowe odniesienie do starej konsoli jest lepsze niż surowe liczby i teraflopy. Aczkolwiek, to gry dopiero pokażą właściwe różnice między sprzętami.

Cisza w Sony napędza plotki i ploteczki

Biała konsola do gier PlayStation 5 stojąca na drewnianej półce obok białego kontrolera, w tle nieostry telewizor wyświetlający grafikę.
Fot. romankospalov / Depositphotos

Wspominałem na początku kwietnia, że to nadchodzące PlayStation Showcase może ujawnić publice PlayStation 5 Pro. Szczerze mówiąc, wolałbym, iż to nastąpiłoby szybciej, niż później. Plotki na temat PS5 Pro już tak zmęczyły materiał, że pozostaje wyłącznie czekać na oficjalne ogłoszenie korporacji.

Tu znów przewija się wątek „kontrolowania narracji”. Zamiast oficjalnie potwierdzić sprzęt na blogu i uciąć spekulacje, korporacja pozwala na snucie teorii, debaty o widzianych dokumentach i zbędne podgrzewanie negatywnej narracji wobec sprzętu. Cel jest wyraźnie prosty – zapewnić sprzęt, który najlepiej obsłuży grę GTA VI w dniu jej premiery. I tego się trzymajmy, oczekując oficjalnej zapowiedzi.

Zdjęcie otwierające: Depositphotos / wachiwit

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw