Bezprzewodowe słuchawki douszne z zaczepami na uszy, wymiennymi nausznikami i otwartym etui ładującym na niebieskim tle obok baterii z napisem "Change is in your hands".
LINKI AFILIACYJNE

Premiera Fairbuds od Fairphone. To słuchawki, w których samodzielnie wymienisz baterię

2 minuty czytania
Komentarze

Słuchawki dokanałowe to kategoria sprzętu, która najbardziej cierpi na zużyciu akumulatora. Premiera Fairbuds pokazuje, że w 2024 roku można zrobić słuchawki bezprzewodowe z wymienną baterią. Co jeszcze oferują Fairbuds od Fairphone?

Premiera Fairbuds, słuchawek prostych w naprawie

Czarne bezprzewodowe słuchawki douszne oraz ich etui ładujące na tle w kolorach niebieskim i fioletowym.
Fot. Fairphone / materiały prasowe

Firma Fairphone zasłynęła z produkcji smartfona, który oferuje łatwą naprawę i szeroki dostęp do części zamiennych. Premiera Fairbuds przenosi tę politykę do świata słuchawek dokanałowych.

Urządzenie oferuje przede wszystkim łatwo dostępne akumulatory do słuchawek i etui, które można samodzielnie wymienić. Warto zauważyć, że materiały, z których wykonano najnowsze dokanałówki, pochodzą z recyklingu.

Specyfikacja techniczna prezentuje się całkiem dobrze. Fairbuds wykorzystują 11 milimetrowe przetworniki powlekane tytanem, które powinny zapewnić bardzo dobrą jakość dźwięku. Producent oferuje też aktywną redukcję szumów (ANC) i Bluetooth 5.3. Każda słuchawka została wyposażona w akumulator o pojemności 45 mAh, a etui cechuje się pojemnością 500 mAh. Fairbuds powinny zagrać 6 godzin, a etui naładuje je około 3 razy. Są też wodoszczelne, co potwierdza certyfikat IP54, a także współpracują z aplikacją na Androida i iOS.

Cena i dostępność słuchawek Fairphone

Zestaw bezprzewodowych słuchawek umieszczonych w otwartym etui ładowania z kobiecą dłonią trzymającą jedną słuchawkę; na zielonym tle z liśćmi z papieru i baterią z napisem “Change is in your hands”.
Fot. Fairphone / materiały prasowe

Fairbuds są dostępne w sklepie internetowym producenta od 9 kwietnia 2024 roku. Po aktualnym kursie Euro za dokanałówki trzeba zapłacić około 640 złotych. Urządzenie można zamawiać do Polski. Słuchawki będą więc konkurowały m.in. z rewelacyjnym modelem Jabra Elite 8 Active, które testowałem osobiście.

Zestaw sześciu obrazów przedstawiających akcesoria do słuchawek Fairbuds: 1) Bateria do etui ładującego, 2) Rdzeń etui ładującego, 3) Lewa słuchawka, 4) Zewnętrzna obudowa etui, 5) Zestaw baterii do słuchawek, 6) Prawa słuchawka. Każdy element jest prezentowany na białym tle wraz z ceną i napisem "Coming Soon".
Fot. Fairphone / zrzut ekranu

Producent wycenił też części zamienne. Pojedyncza słuchawka kosztuje około 190 złotych. Baterię do etui wyceniono na 55 złotych, a zestaw akumulatorów do słuchawek wiąże się z wydatkiem rzędu 42 złote.

Wśród części znalazło się też całe etui, rdzeń z baterią, obudowa z tworzywa, a także silikonowe elementy samych słuchawek. Ceny wydają się całkiem uczciwe i chętnie zobaczyłbym podobne rozwiązania od innych producentów. Opisywane Fairbuds znajdziesz w rankingu „słuchawki bezprzewodowe douszne”, a także u naszego partnera.

Źródło: Fairphone, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Fairphone / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw