Tablet z wyświetlonym zdjęciem wieży z zegarem na ekranie edycji obrazu, obok leży stylus, a w górnym rogu zdjęcia widoczny jest fragment kostki Rubika.
LINKI AFILIACYJNE

Edytor zdjęć Samsung z rewelacyjną nowością. Funkcja znana z profesjonalnych programów

2 minuty czytania
Komentarze

Aktualizacja One UI 6.1 wprowadziła na starsze Samsungi narzędzia Galaxy AI. Jeden z elementów, jakim jest edytor zdjęć Samsung, doczekał się sporego usprawnienia. Użytkownicy mogą skorzystać z magnetycznego lassa, czyli funkcji znanej m.in. z popularnego Adobe Photoshop.

Edytor zdjęć Samsung z funkcją magnetycznego lassa

Czarny smartfon z rysikiem leżący na białym tle obok kostki Rubika, na ekranie zdjęcie wiosennej sceny miejskiej.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Najnowsze Samsungi Galaxy S to telefony z dobrym aparatem. Czasami to po prostu za mało, bo obiekty, nad którymi nie mamy kontroli, potrafią zepsuć piękny kadr. Rozwiązaniem tego problemu są zaawansowane programy. Edytor zdjęć Samsung w połączeniu z Galaxy AI oferował usuwanie lub przesuwanie zaznaczonych elementów.

Dotychczas użytkownicy musieli jednak pieczołowicie rysować palcem lub rysikiem obszar, który miał być zmodyfikowany. Alternatywnie można było przytrzymać palec na obiekcie, co pozwalało na automatyczne zaznaczenie. Funkcja w przypadku bardziej złożonych kształtów nie zawsze radziła sobie najlepiej. Rozwiązaniem tego problemu jest magnetyczne lasso.

Po zaznaczeniu większego obszaru funkcja znana z Photoshopa i innych zaawansowanych programów graficznych wybiera wyróżniający się obiekt. Co więcej, utworzony obrys można dalej modyfikować, co pozwoli uzyskać idealne zaznaczenie w kilku prostych i szybkich ruchach. Lasso działa na tyle dobrze, że z edytora zdjęć skorzystają nie tylko właściciele modeli S23 Ultra i S24 Ultra z rysikiem. Jak podaje Sammobile, nowość dostępna jest dla smartfonów Samsung, które zostały zaktualizowane do One UI 6.1. Drugim wymogiem jest aplikacja edytor zdjęć Samsung w wersji 3.4.21.41 lub nowszej.

Magnetyczne lasso – jak z niego skorzystać?

Po spełnieniu wymienionych wyżej warunków wystarczy wejść w Galerię i wybrać zdjęcie, z którego chcemy usunąć obiekt. Następnie klikamy menu Edytuj, Narzędzia i Gumka do usuwania. Jeśli nie masz kompatybilnego modelu, ceny Galaxy S24 sprawdzisz u naszego partnera.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw