Pierścień inteligentny z elektronicznymi komponentami widocznymi pod przezroczystą powierzchnią, unosi się na czarnym tle z delikatnym oświetleniem akcentującym jego błyszczącą powierzchnię.

Alternatywa Galaxy Ring? Polacy mogą już zamawiać Noise Luna Ring

3 minuty czytania
Komentarze

Segment elektronicznych gadżetów noszonych prężnie się rozwija. Na Indiegogo trafiła właśnie alternatywa Galaxy Ring. Noise Luna Ring to sprzęt, który jakiś czas temu pojawił się w indyjskich sklepach. Obecnie dzięki platformie crowdfundingowej inteligentny pierścień może kupić niemal każdy.

Alternatywa Galaxy Ring w crowdfundingu

Pierścień świetlny z napisem "LUMARING" na ciemnym tle.
Fot. Noise / materiały prasowe

Pierścień Samsung Galaxy Ring został zaprezentowany na początku 2024 roku. Niestety nie wiadomo kiedy nietypowy sprzęt koreańskiej firmy trafi do sklepów. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung w Polsce poinformował, że stanie się to w drugiej połowie 2024 roku. Dotychczas alternatywa Galaxy Ring w postaci Noise Luna Ring była dostępna wyłącznie w Indiach. Cena urządzenia w przeliczeniu na złotówki wynosi około 950 złotych.

Reklama dwóch inteligentnych pierścieni LUNA w ofercie Super Early Bird, pokazująca ceny promocyjne, zniżki procentowe, dostępne kolory i szacowaną datę wysyłki.
Fot. Indiegogo / zrzut ekranu

Urządzenie Noise właśnie trafiło na stronę Indiegogo. Jest to platforma crowdfundingowa, która oferuje finansowanie społecznościowe. Oznacza to, że użytkownicy, którzy zdecydują się na wsparcie producenta, mogą liczyć na pierścień w niezłej cenie. W momencie publikacji tego wpisu zbiórkę wsparło prawie 700 osób łączną kwotą ponad 600 tysięcy złotych. 36 osób zdecydowało się na jedną sztukę w cenie 914 złotych, a 6 wybrało zestaw dwóch egzemplarzy za 1713 złotych.

Największym minusem crowdfundingu jest stosunkowo długi czas oczekiwania. Producent informuje, że inteligentny pierścień będzie wysyłany już w maju 2024 roku. Kampania kończy się pod koniec kwietnia 2024 roku. Co istotne producent oferuje wysyłkę do Polski. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, warto się spieszyć. Liczba urządzeń w atrakcyjnej cenie jest ograniczona.

Funkcje inteligentnego pierścienia Noise Luna

Pierścień inteligentny z elektronicznymi komponentami widocznymi wewnątrz na białym tle.
Fot. Noise / materiały prasowe

Samsung nie ujawnił daty rynkowego debiutu Galaxy Ring, ale też nie poinformował o konkretnych funkcjach swojego gadżetu. Za to firma Noise przygotowała cały zestaw materiałów promocyjnych. Z nich można wyczytać o kluczowych cechach produktu. Noise Luna Ring wyróżnia się na tle konkurencji zaawansowanymi funkcjami monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej. Pierścień został wyposażony w czujniki PPG firmy Philips, które mierzą takie wskaźniki jak tętno, nasycenie krwi tlenem oraz zmienność tętna. Dodatkowo pierścień szacuje spalone kalorie, łącząc dane z czujnika ruchu i monitora tętna, co pozwala na kompleksową ocenę aktywności fizycznej.

Mimo małych rozmiarów sprzęt ma zaoferować długi czas pracy. Producent informuje o nawet 7 dniach działania. W praktyce pierścień prawdopodobnie rozładuje się szybciej, dlatego klientów może cieszyć szybkie ładowanie. Dołączona ładowarka uzupełni baterię do pełna w około 2 godziny. Urządzenie jest dostępne w pięciu kolorach i współpracuje z systemem Android i iOS. Jeśli korzystasz z małego smartfona i narzekasz na rozmiary smartwatchów, inteligentny pierścień może być strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Notebookchech, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Noise / materiały prasowe, montaż Krzysztof Wilamowski

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw