Zbliżenie na ikony aplikacji z powiadomieniem na ikonie Messenger na wyświetlaczu smartfona. Awaria Facebooka sprawiła, że Messenger także nie działał

Facebook i Messenger nie działa. Użytkownicy ZNÓW mają problemy z wysyłaniem wiadomości

2 minuty czytania
Komentarze

Jak się okazuje, marzec to pechowy miesiąc dla korporacji Meta. Zarówno Facebook jak i Messenger nie działa wielu użytkownikom, na co wskazują wzmożone i liczne raporty z DownDetector. Sprawdzamy najczęstsze problemy z komentarzy użytkowników.

Facebook nie działa. Problemy z historią wyszukiwania

Wykres liczby zgłoszonych awarii Facebooka w ciągu ostatnich 24 godzin, z wyraźnym pikem awarii o godzinie 17:57, 20 marca 2024 roku.
Fot. DownDetector / zrzut ekranu

Choć u siebie obserwuję, że obydwie aplikacje działają prawidłowo, użytkownicy Facebooka piszą następująco w zgłoszeniach.

Historia wyszukiwań jest wyzerowana i są trudności z wyszukiwaniem, bo nie podbiera sugestii.

Użytkownik Janek, komentarz na DownDetector

Oprócz historii wyszukiwania Facebook nie działa pod tym kątem, że reklamodawcy mają problem z dotarciem do grup docelowych.

Reklamy dzisiaj działają żenująco. Docierają do grup, ale chyba wybranych przez Facebooka, a nie przez reklamodawcę. Rozsypało się wszystko. Facebooku, chyba musimy wyłączyć reklamy i przerzucić się na Google.

Użytkownik Wojti Wojt, komentarz na DownDetector

Messenger nie działa. Problemy z opóźnieniami wysyłania wiadomości

Messenger nie działa
Fot. DownDetector / zrzut ekranu

Nie przedłużając, przejdźmy do najnowszych komentarzy na DownDetector.

Nie pokazuje mi aktywności znajomych i wiadomości się nie dostarczają… Dramat.

Użytkownik o pseudonimie Pies, komentarz na DownDetector

Inni też powtarzają problem z aktywnością znajomych i wiadomościami.

Nie pokazuje żadnej aktywności. Niestety troszkę czasu minie, zanim wyślę wiadomość. Znowu coś nie tak z tym Messengerem jest.

Użytkownik o pseudonimie Jkkkkkk, komentarz na DownDetector

Rozesłałem przed godz. 19:00 kilka wiadomości testowych i wszystko wydaje się działać, więc być może — tym razem — znikomy procent użytkowników jest dotknięty awarią. Aczkolwiek, zawsze warto to odnotować, bo takie korporacje jak Meta muszą nieustannie dbać o jakość swoich usług.

Zdjęcie otwierające: Brian Tromp / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw