Osoba trzymająca smartfon z wyświetloną stroną główną wyszukiwarki Google. W tle nieostry zarys laptopa i biurowej rośliny. AI w wyszukiwarce Google wkrótce będzie dostępne także w Polsce

Duża nowość w Google Chrome na Androidzie. Chodzi o hasła

2 minuty czytania
Komentarze

Zapamiętanie wszystkich haseł może być problematyczne, dlatego warto korzystać z menadżerów. Nowość w Google Chrome umożliwi większą kontrolę nad aplikacjami do zarządzania hasłami. Użytkownik nie będzie skazany na wbudowane narzędzie.

Chrome pozwoli na lepsze zarządzanie hasłami

Część ekranu smartfona pokazująca ikonę przeglądarki Google Chrome na tle drewnianej tekstury z widocznym czasem 18:52 w górnej części ekranu.
Fot. bigtunaonline / Depositphotos

Niedawno Google wprowadził funkcję sprawdzania linków w czasie rzeczywistym. Producent jednej z najpopularniejszych przeglądarek na świecie nie zwalnia. Przeglądarka od dawna oferuje zarządzanie hasłami, jednak do tej pory użytkownicy musieli używać wbudowanego narzędzia. Najnowsza aktualizacja Chrome na Androida wprowadza znaczącą zmianę. Użytkownicy mogą teraz korzystać z ogólnosystemowych menadżerów haseł do automatycznego uzupełniania danych uwierzytelniających. Funkcjonalność wymaga dopracowania, natomiast nowość w Google Chrome na Androidzie można już testować.

Nowość w Google Chrome — jak skorzystać?

Funkcja jest jeszcze w fazie testowej, natomiast chętni mogą już z niej skorzystać. Dla wielu skorzystanie z nowości będzie łatwiejsze niż zadanie „jak wylogować się z konta Google”. Na początku należy się upewnić, że korzystamy z najnowszej wersji przeglądarki Chrome na smartfonie z Androidem. Następnie należy włączyć flagę przez wklejenie w pasek wyszukiwania następującego tekstu.

chrome://flags/#enable-autofill-virtual-view-structure

Po zatwierdzeniu powinny pojawić się ukryte ustawienia. W podświetlonym polu należy zmienić „Default” na „Enabled”. Następnym krokiem jest wejście w Ustawienia Chrome i „Autofill options”. Wybranie opcji „Use other providers” powinno zmienić menadżera haseł na aplikację wybraną domyślnie w ustawieniach systemu. Należy pamiętać, że jest to funkcja testowa i nie wszystko może działać, jak powinno. Wśród problemów użytkownicy wymieniają przede wszystkim brak możliwości zapisania nowych haseł.

W temacie Google, jeżeli asystent głosowy na ten moment cię irytuje, sprawdź, jak wyłączyć Asystenta Google.

Źródło: Androidpolice, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Arkan Perdana / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw