Biurko z rozmazanym w tle laptopem, na pierwszym planie ostra mysz komputerowa i rozmyty smartwatch na metalowej bransolecie.
LOKOWANIE PRODUKTU: PULZE

Gadżety, które w ostatnich latach zmieniły nasze życie

6 minut czytania
Komentarze

Czasami nie zauważamy, jak nasze życie zmieniło się na lepsze, dzięki niewielkim, acz znaczącym zmianom. Wystarczy wtedy spojrzeć na gadżety i urządzenia, które mamy w naszym otoczeniu i to, jak dużo one zmieniły. Coś, co dziś traktujemy jako pewnik, jeszcze niedawno było czystą fantastyką naukową. Musimy jednak nadmienić, że niektóre z wybranych przez nas sprzętów i usprawnień, są przeznaczone tylko dla dorosłych, więc jeżeli nie jesteście jeszcze pełnoletni, nie czytajcie dalszej części artykułu. Ten przeznaczony jest tylko dla dorosłych.

Gadżety, które zmieniły nasze życie

Zbiór różnych modeli telefonów komórkowych z różnych okresów, w tym klasyczne telefony z klawiaturą i nowoczesne smartfony.
Fot. Eirik Solheim / Unsplash

Jest takie powiedzenie, że „człowiek przyzwyczaja się do dobrego” i jest w nim sporo prawdy. Wiele rzeczy, które wpływają na poprawę naszego życia czy zdrowia, może być przez nas niezauważane, ponieważ już się do nich przyzwyczailiśmy. Technologia tak poszła do przodu, że każdy nowy produkt po kilku miesiącach może stać się standardem. Dziś telefon komórkowy ma praktycznie każdy, choć kiedyś mogli pomarzyć o nich jedynie najbogatsi. Smartfony to obecnie narzędzia, które nie służą tylko do komunikacji z najbliższymi, ale dają nam dostęp do internetu, bankowości elektronicznej czy rezerwowania biletów na samolot. To tylko część z ich możliwości, które jeszcze niedawno wydawały się „czarną magią”.

Takich gadżetów, które zmieniły nasze życie, jest jednak znacznie więcej. Codziennie z nich korzystamy i czasem już trudno się bez nich obejść. Warto więc przypomnieć sobie kilka wynalazków z ostatnich lat, które pozytywnie wpłynęły na nasze życie.

Przystawka Smart TV

Fot. Google / materiały prasowe

Nowoczesne telewizory to już prawdziwie multimedialne kombajny pozwalające łączyć się z internetem, oglądać filmy na Netflix czy nawet odpalać gry w chmurze. Nie każdy ma jednak ochotę na to, by kupować nowy odbiornik, kiedy ten stary jeszcze doskonale działa. Na szczęście są już gadżety, które pozwalają korzystać z nowych funkcji bez wydawania dużych kwot.

Mowa oczywiście o przystawkach Smart TV, czyli kompaktowych urządzeniach podłączanych do portu HDMI w telewizorze. Ten prosty sprzęt zapewnia dostęp do aplikacji streamingowych, oglądania telewizji przez internet czy możliwość przesyłania obrazu z telefonu na telewizor. Mała rzecz, a zupełnie zmienia starsze telewizory i tak naprawdę daje im drugie życie.

Smartwatch

Osoba w garniturze sprawdza inteligentny zegarek na swoim nadgarstku.
Fot. Milkos / Depositphotos

Inteligentne zegarki, czyli smartwatche, to już coś więcej, niż same gadżety. Owszem, jeszcze kilka lat temu nimi były, ale dziś dla wielu osób to po prostu urządzenia, z których korzystają codziennie. Takie sprzęty pozwalają nie tylko sprawdzać powiadomienia z telefonu, gdy mamy go w kieszeni czy torebce, ale też na odbieranie połączeń. Jednak jednym z ich największych plusów jest to, że dbają o… nas.

Smartwatche są bowiem urządzeniami, które monitorują stan naszego zdrowia, a historia zna już przypadki, kiedy inteligentny zegarek uratował komuś życie, bo odpowiednio wcześniej poinformował o np. problemach z sercem. Takie gadżety służą także osobom aktywnie uprawiającym sport: mierzą ciśnienie, przebyty dystans, ale są też motywatorem do dalszej walki o lepsze wyniki.

Podgrzewacz tytoniu

para siedząca na kanapie, mężczyzna trzyma w dłoni podgrzewacz tytoniu
Fot. PULZE / materiały prasowe

Rozwój technologii przynosi także koncepty, które są potencjalnie mniej szkodliwe od tradycyjnych rozwiązań, choć wcześniej mogliśmy o nich nawet nie pomyśleć. Jednym z takich przykładów są podgrzewacze tytoniu stanowiące alternatywę dla tradycyjnych papierosów. To urządzenia, które powstały z jedną myślą – by znaleźć innowacyjne i potencjalnie mniej szkodliwe formy używania nikotyny. Świetnym przykładem jest PULZE, które wykorzystuje technologię podgrzewania od wewnątrz (inside-out), gdzie sam tytoń jest w bezpośrednim kontakcie z elementem grzewczym. To pozwala na to, by sesję zaczynać już w ciągu kilkunastu sekund. Co więcej, aerozol wytwarzany przez takie urządzenie zawiera około 96% mniej szkodliwych substancji, niż w przypadku dymu tytoniowego.

Jak to może wpływać na nasze życie? Z jednej strony może pomóc palaczom tradycyjnych wyrobów przejść na potencjalnie mniej szkodliwą alternatywę, ale też ułatwić funkcjonowanie tym, którzy żyjąc w jednym domu z osobą palącą np. chcą oglądać wspólnie film na VOD. Podgrzewacze generują bowiem mniej uciążliwy zapach i nie zostawiają po sobie tyle popiołu co tradycyjne papierosy. Oczywiście to urządzenia tylko dla osób dorosłych, które są konsumentami wyrobów dostarczających nikotynę.

Urządzenia smarthome

Zdjęcie do artykułu, gdzie opisywane są gadżety zmieniające życie. Widać tutaj inteligentną żarówkę leżącą na drewnianym blacie.
Fot. Pixaby / haus_automation from

Coraz częściej korzystamy także z rozwiązań typu smarthome. Co to oznacza? Możemy spokojnie podłączyć pod naszą domową sieć: lodówkę, pralkę, telewizor czy nawet klimatyzację i tym wszystkim zarządzać smartfonem. Możemy nawet sterować oświetleniem i to będąc daleko poza miejscem naszego zamieszkania. To nie tylko ułatwienie, ale także i nowe możliwości pozwalające na oszczędność i czasu, i pieniędzy – w końcu możemy dzięki temu kontrolować zużycie energii elektrycznej.

Dostajemy informacje o tym, że można już wyciągnąć pranie, warto kupić jajka czy włączyć światło przed wejściem do domu. Dodajmy do tego jeszcze chociażby zamki elektroniczne, które są zabezpieczeniem naszego dobytku, a my możemy przyznawać do nich dostęp zaufanym osobom. Nie trzeba wtedy udostępniać im fizycznego klucza, a w sytuacjach awaryjnych to może być bardzo ważne.

Słuchawki bezprzewodowe

Fot. SCREEN POST / Unsplash

Gadżety, nawet te najmniejsze, potrafią bardzo ułatwić codzienne funkcjonowanie. Idealnym przykładem mogą być słuchawki bezprzewodowe. Ten niewielki sprzęt daje nam możliwości, których klasyczne, przewodowe słuchawki, nie są w stanie zapewnić. Możemy zostawić smartfona w jednym pokoju i spokojnie zajmować się naszymi sprawami w drugim, jednocześnie słuchając muzyki czy rozmawiając z najbliższymi przez telefon.

Bieganie czy w ogóle uprawianie sportu z takimi słuchawkami też jest o wiele wygodniejsze. Bezprzewodowe słuchawki znajdują także zastosowanie w domu. Możemy podłączyć je do telewizora i usiąść kilka metrów od niego, a nikt z naszych domowników nie potknie się o leżące na podłodze kable.

Gadżety, które zmieniają życie — podsumowanie

Nie da się chyba zaprzeczyć, że nasz świat bardzo się zmienił i duża w tym zasługa właśnie nowoczesnej technologii, której roli w tym procesie mogliśmy nawet nie zauważyć. Urządzenia elektroniczne są już czymś więcej niż tylko zabawką czy narzędziem pracy. To sprzęty, które potrafią zmienić nasze życie na lepsze, zadbać o zdrowie i sprawić, że będzie się nam żyło łatwiej. Warto takie gadżety doceniać.

Zdjęcie otwierające: Viet Phi / Pixabay

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: PULZE

Motyw