Opakowanie smartwatcha Fitbit w kolorze różowym z wyświetlaczem pokazującym godzinę 12:58, tętno, czas spędzony aktywnie i liczbę spalonych kalorii, oraz oznaczeniem "by Google".

Koniec Fitbit by Google. Od teraz będzie nazywać się inaczej

2 minuty czytania
Komentarze

Marka Fitbit należy do Google od 2021 roku i do tej pory funkcjonowała jako Fitbit z dopiskiem „by Google”. Najwyraźniej internetowy gigant postanowił uporządkować portfolio marek i przeprowadził rebranding. Teraz marka będzie funkcjonować jako Google Fitbit, a nazwa pisana będzie charakterystyczną czcionką Google Sans. Czy oznacza to dalsze zmiany, włącznie z całkowitym wchłonięciem tej marki w najbliższej przyszłości?

Reklama smartwatchy Google Fitbit z hasłem "Fitbit motivation. Google innovation." i widocznymi dwoma modelami zegarków oraz linkami do sklepu.
Fot. fitbit.com / zrzut ekranu

Fitbit by Google — do tej pory

Recenzowaliśmy już smartwatche Fitbit — znalazły się w naszych rankingach zegarków dla dzieci czy smartwatchów do 600 złotych. Na pudełkach smartwatchów Sense 2, Versa 4 czy Charge 6 stosowano logo Fitbit z dopiskiem „by Google”. Natomiast Pixel Watch 2 miał dopisek „with Fitbit”.

Teraz będzie to wyglądać inaczej. Nie tylko zniknęło logo, teraz pierwszym członem nazwy jest „Google”, a nie Fitbit. Do tego nazwa zapisywana jest teraz z wielką literą, a czcionka została zmieniona na Google Sans.

Logo Fitbit by Google w górnej części oraz tekst Google Fitbit w dolnej części obrazu, wszystko w kolorze czarnym na białym tle.
Fot. fitbit.com / montaż własny

Reorganizacja — teraz jest Google Fitbit

W styczniu 2024 roku Google przeorganizował strukturę i połączył swoje działy hardware’u. Wcześniej w spółce funkcjonowały odrębne jednostki pracujące nad urządzeniami Pixel, Nest i Fitbit. Teraz nad wszystkimi wymienionymi sprzętami czuwa jeden zespół.

Warto też dodać, że w tym samym czasie współzałożyciele firmy Fitbit, James Park i Eric Friedman, pożegnali się z firmą Google.

Źródło: 9to5Google. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw