Smartfon z otwartą aplikacją muzyczną na ekranie umieszczony na głośniku, obok słuchawki nauszne.
LINKI AFILIACYJNE

Przydatne nowości w YouTube Music. Aplikacja rozpozna, jaką piosenkę nucisz

2 minuty czytania
Komentarze

Google podchodzi do rywalizacji ze Spotify i Apple Music na poważnie. W tym mają pomóc przydatne nowości w YouTube Music, które w niedalekiej przyszłości powinny pojawić się na smartfonach z Androidem i iOS. Jakie funkcje zmierzają do aplikacji streamingowej?

Nietypowa metoda rozpoznawania piosenek

Smartfon wyświetlający interfejs aplikacji muzycznej z grafiką użytkownika i opcjami wyboru playlisty, ustawiony na biurku przed nieostrym tłem.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Jak podaje Androidpolice użytkownik iPhone’a z aplikacją YouTube Music na Reddicie pochwalił się nową funkcją. Po rozwinięciu paska do wyszukiwania utworów zaobserwował on ikonę do wyszukiwania piosenek za pośrednictwem mikrofonów. Użytkownik może sprawdzić co to za piosenka, kiedy utwór leci z głośników. Mniej dokładną, ale imponującą metodą jest rozpoznanie dzieła muzycznego przez zaśpiewanie lub zanucenie jego fragmentu. Funkcja trafiła do nielicznych użytkowników, natomiast można się spodziewać, że w przyszłości skorzysta z niej każdy użytkownik aplikacji YouTube Music.

Warto zaznaczyć, że nie jest to zupełnie nowa funkcja. Rozpoznawanie utworów za pomocą nucenia jest już dostępne w aplikacji YouTube na smartfonach z Androidem. Każdy jest w stanie sprawdzić skuteczność działania jeszcze przed oficjalnym debiutem w serwisie streamingowym.

Nowości w YouTube Music dla fanów podcastów

Smartfon wyświetlający stronę aplikacji "Podcasty Google" w sklepie Play, z rozmytym zielonym światłem w tle.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Druga z nowości w YouTube Music dotyczy miłośników podcastów. Dedykowana aplikacja Google ma zostać zamknięta jeszcze w 2024 roku, natomiast jej rolę przejmuje YouTube Music. Gigant z Mountain View powoli szykuje oprogramowanie na przypływ nowych użytkowników. YouTube Music ma wprowadzić funkcję usuwania niepotrzebnych przerw w audycjach. Dzięki temu użytkownicy mogą skupić się na treści, bez rozpraszających przerw, co jest szczególnie ważne w przypadku długich i treściwych podcastów.

Trzeba wspomnieć, że jest to nowość jedynie w aplikacji YouTube Music. Funkcja jest dostępna u konkurencji, a także można z niej skorzystać z zamykanym Google Podcasty. Wygodę korzystania z serwisów streamingowych są w stanie poprawić dobre słuchawki bezprzewodowe. Polecane modele znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: Androidpolice, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw