Osoba trzymająca składany smartfon i stylus, przeglądająca zakładki produktów w sklepie internetowym oraz konwersację w aplikacji do wysyłania wiadomości na rozłożonym ekranie urządzenia.
LINKI AFILIACYJNE

Samsung Galaxy Z Fold 6 w tańszej wersji. Bez S Pen, ale z niższą ceną

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung, w obliczu wzrastającej konkurencji w segmencie składanych smartfonów, którego był kiedyś niepodzielnym władcą, zamierza zaproponować model, który nie będzie odstraszał ceną. Liczy na przyciągnięcie użytkowników oferując tańszą wersję modelu Galaxy Z Fold6. Wiemy, na czym koreański producent może zaoszczędzić.

Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Konkurencja na rynku składanych smartfonów

Tańszy składak, coś na kształt fanowskiej edycji flagowych modeli Galaxy S, nie byłby wcale złym pomysłem. Składane smartfony typu fold nie będą nigdy pierwszym wyborem, jeśli ich cena będzie tak wysoka jak obecnie.

Do niedawna Samsung nie miał godnego rywala w tej kategorii, ale producenci zaczęli powoli wprowadzać swoje propozycje. Honor zrobił interesujący model Magic V2, który ma trafić na polski rynek, a OnePlus zaproponował naprawdę udanego konkurenta dla Galaxy Z Folda 5, czyli OnePlus Open. Za granicą wybór jest większy, np. w postaci modelu Pixel Fold czy smartfonów od Huawei.

OnePlus Open to groźna konkurencja dla Foldów Samsunga. Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Czując oddech konkurencji, Samsung nie może próżnować. Dlatego, jak głoszą internetowe plotki, szykuje nową generację swojego składanego telefonu, modelu Galaxy Z Fold6, któremu towarzyszyć ma tańsza wersja.

Galaxy Z Fold 6 z wariantem budżetowym?

Niższa cena może zostać uzyskana przez zastosowanie mniej wydajnych podzespołów (procesor, pamięć, aparaty), ale przede wszystkim przez pozbycie się rysika S Pen, który służy do obsługi ekranu dotykowego. A także warstwy na ekranie, która odpowiada za jego obsługę.

Fot. Samsung / materiały prasowe

Podobno cena standardowego modelu Galaxy Z Fold 6 mogłaby wynieść od 1699 do 1799 dolarów. Ciekawe, o ile tańszy byłby rzekomy budżetowy model. Czy zainteresowałby was, gdyby jego cena była porównywalna z modele Galaxy S24 Ultra, czyli najlepszego obecnie telefonu od Samsunga?

Kiedy zadebiutują nowe składaki?

Premiera dwóch nowych składanych smartfonów, tj. modelu Galaxy Z Fold6 (i potencjalnego tańszego wariantu) oraz Galaxy Z Flip6 może mieć miejsce w sierpniu 2024 roku, ale pojawiają się też plotki, że Samsung może przyspieszyć premierę i wypuścić je na rynek jeszcze w lipcu.

Źródło: Tom’s Guide. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw