Dwa oddzielne zdjęcia mężczyzn w średnim wieku, ubranych w eleganckie, cywilne ubrania, występujących przed kamerą; pierwszy mężczyzna ma na sobie jasną koszulę i okulary, drugi mężczyzna gestykuluje kciukiem w górę i ma na sobie czarną koszulkę; w tle po prawej stronie widać czarny samochód sportowy.
LINKI AFILIACYJNE

Tim Cook i Apple Vision Pro na prezentacji nowego Porsche. To jedno z najdziwniejszych wystąpień w historii

3 minuty czytania
Komentarze

Jedna z najbardziej pożądanych marek w świecie motoryzacji, czyli Porsche zaprezentowało nowy model całkowicie elektrycznego Taycana Turbo GT. Naturalnie w przypadku tak ekstrawaganckich pojazdów warto pokusić się o ściągnięcie uwagi, jak najszerszego grona odbiorców. Tym razem przedstawiciele niemieckiej firmy pokusili się o zaangażowanie do filmu promocyjnego… Apple Vision Pro i Tima Cooka.

Dziwaczne wystąpienie Tima Cooka i Apple Vision Pro w filmie od Porsche

Wnętrze samochodu Porsche z widokiem na kierownicę, deski rozdzielczej z cyfrowymi wskaźnikami i duży ekran dotykowy systemu multimedialnego.
Fot. Porsche / materiały prasowe

Zapowiedzi Taycana Turbo GT od Porsche towarzyszył jedenastominutowy film promujący elektryczny samochód. Co ciekawe wielu internautów zwróciło uwagę na to, że cały materiał równie dobrze mógł zostać nazwany spotem reklamowym marki Apple. Okazuje się, że dosyć wyraźnie widzimy na nim takie sprzęty jak iPhone’y czy smartwatche Apple Watch Ultra. Przypadek? Cóż, taką teorię burzą ostatnie trzy minuty filmu, gdzie możemy zobaczyć samego Tima Cooka.

Szef Apple pogratulował zespołowi Porsche dużej premiery i przy okazji wspomniał o korzyściach, które niosą ze sobą obliczenia przestrzenne. Dodatkowo występ Cooka uprzedził kadr prezentujący Olivera Blume’a – prezesa Porsche korzystającego z Apple Vision Pro. Cała wstawka prezentuje się dosyć komicznie, jednak ostatecznie podkreśla ona partnerstwo niemieckiej firmy motoryzacyjnej z Apple.

Mężczyzna w okularach VR stoi w nowoczesnym pokoju i patrzy na wirtualne ekrany z danymi wyścigowymi oraz model samochodu sportowego, a w tle widoczne są modele pojazdów i miniaturowy tor wyścigowy.
Oliver Blume korzystający z Apple Vision Pro. Fot. Porsche / YouTube, zrzut ekranu

Co Tim Cook przekazał zespołowi Porsche?

Nie da się ukryć, że show Taycanowi Turbo GT skradł występ Tima Cooka oraz Apple Vision Pro. Niemniej, jeśli interesuje Was to, co szef Apple przekazał zespołowi Porsche, poniżej znajdziecie pełną transkrypcję jego przemówienia.

Dzień dobry, Oliverze.
Gratulują ci i całemu zespołu Porsche nowego rekordu, który ustanowił ten niesamowity pojazd. To właśnie takie niezwykłe kamienie milowe pokazują światu, co może się wydarzyć, gdy zespół niesamowicie oddanych ludzi zbierze się, aby wskazać nowe ścieżki dla wielkiej idei.
Porsche zawsze było znane ze znakomitości i jesteśmy dumni, że wiele naszych produktów odgrywa dużą rolę w tym, co robocie. Wspaniale jest widzieć, jak Apple Vision Pro pomaga na nowo wyobrazić sobie wrażenia z toru. Głęboko wierzę, że obliczenia przestrzenne mogą zrewolucjonizować praktycznie każdą branżę, a wy pokazujecie jeden z wielu sposobów, w jakie Apple Vision Pro sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe.

Tim Cook do zespołu Porsche

Tymczasem, jeśli preferujecie nieco bardziej standardowe mieszanie nowych technologii z motoryzacją pozwólcie, że odeślę Was do naszego poradnika dotyczącego Android Auto bezprzewodowo.

Źródło: 9to5Mac. Zdjęcie otwierające: Porsche / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw