Procesor Qualcomm Snapdragon umieszczony na ciemnym tle z grafiką przypominającą płytę drukowaną.
LINKI AFILIACYJNE

Nowy procesor Qualcomm zapowiedziany. Flagowy układ, którego nikt się nie spodziewał

2 minuty czytania
Komentarze

Snapdragony 8 to układy, które są chętnie wykorzystywane przez producentów flagowych sprzętów. Nowy procesor Qualcomm to jednostka, która ma uzupełnić ofertę amerykańskiego producenta przed premierą nadchodzącego Snapdragona 8 Gen 4. Czym wyróżni się najnowszy SoC (System on Chip)?

Nowy procesor Qualcomm ujrzy światło dzienne za kilka dni

Grafika z chińskimi znakami na kosmicznym tle przedstawiającym gwiezdne mgławice i galaktyki, z datą i godziną wydarzenia umieszczone na dole.
Zaproszenie na premierę przetłumaczone za pomocą Google Translator. Fot. Weibo / zrzut ekranu

Niedawno pisaliśmy o potwierdzeniu prac nad procesorem Snapdragon 8 Gen 4, który ma zadebiutować pod koniec 2024 roku. W międzyczasie Qualcomm może zaskoczyć, bo na platformie Weibo właśnie zapowiedziano zupełnie inną jednostkę. Nowy procesor Qualcomm, który ma być flagowym układem, zostanie oficjalnie pokazany już 18 marca 2024 roku. Premiera zapowiadana jako „nowa era” ma dotyczyć odświeżonego SoC. Według przecieków producent pokaże Snapgragona 8s Gen 3.

Prawdopodobna specyfikacja SoC Snapdragon 8s Gen 3

Grafika przedstawiająca nowy procesor na nowoczesnym tle w ciemnej kolorystyce
Snapdragon 8 Gen 3, czyli „bliski krewny” nadchodzącej jednostki. Fot. Qualcomm

Na oficjalne informacje należy poczekać do oficjalnej premiery. Nadchodzący układ był już jednak bohaterem przecieków. Procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 powinien zaoferować nieco niższą wydajność niż podstawowy Snapdragon 8 Gen 3 i wersja dla smartfonów Galaxy obecna w S24 Ultra. Układ ma być wyposażony w podstawowy rdzeń Cortex-X4 o taktowaniu 3,01 GHz, cztery wydajne rdzenie Cortex-A720 o taktowaniu 2,61 GHz i trzy wydajne rdzenie Cortex-A520 o taktowaniu 1,84 GHz. Za obliczenia graficzne prawdopodobnie będzie odpowiadać układ Adreno 735.

Nowy procesor Qualcomma nie powinien zastąpić modelu 8 Gen 3. Układ za to może być ciekawą alternatywą dla Snapdragona serii 7, którego można znaleźć w małym smartfonie Motorola razr 40. SoC pozwoli ograniczyć koszty przy jednoczesnym zachowaniu imponującej wydajności. Jeśli szukasz smartfona z procesorem Qualcomm, polecane modele znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: Androidauthority, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Qualcomm / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw