Laptop gamingowy HP Omen Transcend 14 na białym blacie z podświetlaną klawiaturą w czerwonych i białych barwach, z otwartym oprogramowaniem do dostosowywania ustawień klawiatury na ekranie, znajdujący się na wystawie z drewnianym tłem w pionowe linie.

HP Omen Transcend 14 zadebiutował w Polsce. Wiemy ile zapłacimy za ultralekki laptop do gier [IEM 2024]

3 minuty czytania
Komentarze

HP Omen Transcend 14 to kolejna z nowości sprzętowych, które zaliczyły swój polski debiut z okazji trwającego IEM 2024 Katowice. Nie jest to żaden zwykły laptop gamingowy, ponieważ urządzenie charakteryzuje się niezwykłą lekkością, jak na gadżet skierowany do graczy, zazwyczaj nielubiących kompromisów. A warto też zaznaczyć, że laptop w ciekawy sposób integruje się z technologią od HyperX.

HP Omen Transcend 14 – najważniejsze cechy lekkiego laptopa gamingowego

Laptop HP Omen Transcend 14 z białą klawiaturą i ekranem wyświetlającym ekran blokady z grafiką kosmiczną, oparty o tekturową podstawkę na biurku z jasnobrązowym tłem.
Laptop HP Omen Transcend 14 w białej wersji kolorystycznej. Fot. Szymon Baliński / Android.com.pl

O HP Omen Transcend 14 pisaliśmy już nieco przy okazji targów CES 2024, gdzie nasz Krzysiek Sobiepan wymienił go jako jeden z pięciu z najbardziej ekscytujących laptopów obejrzanych w Las Vegas. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, wszak urządzenie waży zaledwie 1,637 kg, a jest pełnoprawnym laptopem do gier z procesorem serii Intel Core Ultra oraz mobilną kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX serii 40.

Oczywiście, maksymalna moc karty graficznej laptopa zależy przede wszystkim od naszego budżetu, bo w przedsprzedaży przewidziano warianty z RTX 4060 oraz RTX 4070 na pokładzie. Imponować może również ekran OLED o rozdzielczości 2,8K (tryb VRR 48-120 Hz), a HP Omen Transcend 14 uzyskał również weryfikację w standardzie IMAX Enhanced.

Warto też odnotować, że urządzenie powstało we współpracy z HyperX, które dorzuciło autorską klawiaturę RGB (ze dodatkiem aplikacji do zmiany barw świateł, a także ich wyłączenia), a także bezdongle’owe wsparcie dla słuchawek HyperX Cloud III Wireless, dzięki czemu żaden dynks USB nie wystaje podczas pracy w terenie.

HP Omen Transcend 14 – maksymalna specyfikacja laptopa do gier

Nie przedłużając, spójrzmy także na maksymalną specyfikację techniczną opisywanego powyżej urządzenia.

  • CPU: Intel Core Ultra 9 185H (16 rdzeni, 22 wątków, 2.30-5.10 GHz, 24MB cache);
  • GPU: NVIDIA GeForce RTX 4070 (8 GB DDR6), Intel Arc Graphics
  • RAM: 32 GB (LPDDR5x, 7467 MHz);
  • Dysk SSD: 1 TB;
  • Ekran: 14″ OLED, rozdzielczość 2,8K, VRR 48-120 Hz;
  • Łączność: Bluetooth 5.4, WiFi 7
  • Zasilacz: 140 W, USB-C
  • Wejścia: 2 x USB 3.2 Gen.2, 1 x USB Typu-C (z DisplayPort i Power Delivery), 1 x USB Typu-C (z Thunderbolt 4), 1 x HDMI 2.1, 1 x wejście słuchawkowe/mikrofonowe;
  • Waga: 1,637 kg.

Cena ultralekkiego laptopa do gier od HP

Niestety, nie będzie to tania zabawa. Jeden z najlżejszych laptopów do gier w swoim najtańszym wariancie kosztuje 10199 złotych. Najdroższe wydanie to z kolei wydatek 12799 złotych. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zamówienie, to sprzęt będzie wysyłany do klientów od 31 marca 2024 roku.

Zdjęcie otwierające: Szymon Baliński / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.