Osoba w kasku i z plecakiem jedzie na elektrycznej hulajnodze po asfaltowej nawierzchni, na tle ciemnej siatki.
LINKI AFILIACYJNE

Hulajnoga elektryczna Predator Extreme od Acera. To sprzęt dla akrobatów oraz pracowników biurowych [IEM 2024]

3 minuty czytania
Komentarze

Tegoroczny IEM w Katowicach obfituje w wiele różnych (często zaskakujących ogłoszeń). Za przykład może posłużyć tu elektryczna hulajnoga Predator Extreme, która jest opisywana przez firmę Acer, jako „dodatek do rosnącej linii e-mobilnych pojazdów firmy”.

Predator Extreme – tak wygląda nowa hulajnoa elektryczna Acera

Czarny elektryczny skuter Acer stoi na betonowej podłodze wewnątrz budynku przy dużych oknach; w tle widać nogi przechodzącej osoby i otwarte kartonowe pudło.
Fot. Szymon Baliński / Android.com.pl

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, więc nie powinno nas dziwić to, że za ich produkcję biorą się kolejne firmy. W końcu jest to dosyć prosta technologia, która przy odrobinie fantazji może zamienić się w naprawdę interesujący sprzęt. Tak się składa, że podczas trwającego właśnie IEM Katowice 2024 firma Acera zaprezentowała światu hulajnogę Predator Extreme.

Pojazd charakteryzuje się przede wszystkim unikalną konstrukcją, która ma przyczynić się między innymi do sprawniejszego pokonywania wzniesień oraz wąskich ścieżek. Co ważne, hulajnoga jest dostosowana do wykonywania różnych akrobacji. Sportowe zacięcie jest jednak „dodatkiem” do podstawowych funkcji pojazdu.

Jak zapewnia producent, Predator Extreme świetnie nada się jazdy po mieście. Przy pełnym naładowaniu akumulator pozwoli przejechać do 35 kilometrów. Tymczasem sama hulajnoga jest w stanie rozpędzić się do 25 km/h. Pamiętajmy jednak, że zgodnie z aktualnymi przepisami ruchu drogowego maksymalna prędkość, z jaką można przemieszczać się hulajnogą elektryczną w Polsce, wynosi 20 km/h.

Sprzętem od Acera miał okazję przejechać się nasz redakcyjny kolega – Szymon.

Zupełnie inne doświadczenie niż sztywna, miejska hulajnoga. Intensywna praca zawieszenia i przyzwyczajenie z miejskich hulajnóg powodują, że przez pierwsze 10 minut trudno zapanować nad Acer Predator Extreme.

Jednakże, jak już zaczniesz pracować ciałem wraz z hulajnogą, jazda staje się bardzo przyjemna. To sprzęt przeznaczony głównie do wypraw terenowych, bez kasku raczej do niej nie podchodźcie.

Wrażenia Szymona Balińskiego (Android.com.pl) z jazdy hulajnogą Predator Extreme

Ile będzie kosztować Predator Extreme?

W przypadku Predator Extreme uwagę przyciąga także specjalne siodełko. Niemniej ten element hulajnogi będzie trzeba dokupić osobno. Na moment publikacji tego tekstu cena pojazdu Acera w Polsce ma wynosić od 5500 do 5700 złotych.

Firma Acer wprowadza inteligentne i ekologiczne rozwiązania do oferty zrównoważonych technologii. Hulajnoga elektryczna Predator Extreme to nowy poziom rozrywki i mobilności.

Valerie Piau, wiceprezes Acer EMEA

Wizja zainwestowania w hulajnogę elektryczną tak znacznej kwoty może zniechęcić wielu potencjalnych użytkowników Predator Extreme. Niemniej, jeśli chcielibyście zaoszczędzić część swojej gotówki istnieją na to sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest zrezygnowanie z regularnego płacenia za nowe gry. W końcu platformy takie jak Steam czy Epic Games wypełniają świetne darmowe gry, które tylko czekają na odkrycie.

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Acer / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw