Nowoczesny salon z dużym telewizorem OLED pokazującym zdjęcie krajobrazu, z napisami "Conventional" i "OLED Glare free" wskazującymi na porównanie jakości obrazu, otoczony przez dwa stylowe fotele i sofę, z dużymi oknami w tle z widokiem na drzewa.
LINKI AFILIACYJNE

Samsung znów triumfuje w Polsce. Totalna dominacja na rynku telewizorów OLED

3 minuty czytania
Komentarze

W dynamicznym świecie nowych technologii Samsung odnotował kolejny znaczący sukces w sektorze telewizorów OLED w 2023 roku. Okazuje się, że w ciągu zaledwie 18 miesięcy od debiutu tych urządzeń, firma zdobyła pierwsze miejsce na polskim rynku pod względem wartości sprzedaży.

Samsung świętuje kolejny sukces na rynku telewizorów OLED w 2023

Duży telewizor Samsung z płaskim ekranem wyświetlający abstrakcyjne grafiki w odcieniach zieleni umieszczony na jasnym blacie w nowoczesnym salonie, pod telewizorem znajduje się soundbar, a po prawej stronie widoczny jest niewielki subwoofer.
Fot. Samsung / materiały producenta

Premiera telewizorów OLED marki Samsung z technologią kropki kwantowej, która miała miejsce w maju 2022 szybko okazała się początkiem zmian na rynku telewizyjnym. Produkty koreańskiej firmy szybko zdobyły popularność, wyprzedzając konkurencję, która oferowała podobne modele. W samym 2023 roku oferta telewizorów OLED poszerzyła się o modele S90C, S92C i S95C, dostępne w różnych rozmiarach, od 55 do 77 cali.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Koreańczyków – telewizory OLED ich produkcji zdobyły 31% udziału w rynku pod względem wartości sprzedanych urządzeń w Polsce w 2023 roku. Największą popularnością cieszyły się duże modele o przekątnej 65 i 77 cali, stanowiące 57% sprzedaży ilościowej. Co ciekawe, to grudzień był najlepszym miesiącem dla firmy z Suwonu na naszym rynku. Wówczas blisko 40% wszystkich sprzedanych telewizorów OLED sygnowano logo tej spółki.

Zobacz też: Największy wyciek danych w historii internetu. Dane z 26 miliardów kont krążą po sieci

Nowe telewizory Samsunga na CES 2024

Na targach CES 2024 Samsung zapowiedział wprowadzenie czterech nowych modeli OLED – S95D, S94D, S90D i S85S. Te sprzęty mają oferować jeszcze lepszą jakość obrazu i będą dostępne w większym zakresie rozmiarów, ponieważ już od 48 do nawet 83 cali. Szczególnie interesujący wydaje się model S95D, który będzie wyposażony w ekran OLED Glare Free, zapewniający lepszą widoczność i redukcję refleksów.

2024 roku będziemy jeszcze bardziej poszerzać i udoskonalać linię telewizorów OLED. Dlatego w naszej ofercie znajdzie się jeszcze większa gama przekątnych – od 48 do 83 cali – i jeszcze więcej modeli w różnych przedziałach cenowych. Ponadto najwyższy z nich, czyli S95D, będzie wyposażony w ekran z powłoką „OLED Glare Free” oraz w specjalne udogodnienia dla graczy, w tym wysoki stopień odświeżania do 144 Hz. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów, którzy szukają coraz większych rozmiarów ekranów i jeszcze bardziej inteligentnych rozwiązań

Grzegorz Stanisz, dyrektor sprzedaży i marketingu działu RTV w firmie Samsung Electronics Polska

Jeśli planujecie zakup nowego telewizora, warto zaznajomić się z aktualną ofertą rynkową. W tym miejscu pozwólcie, że odeślę Was do naszego zestawienia z najlepszymi telewizorami o przekątnej 65 cali.

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.