Smartfon z wyświetlonym ekranem sklepu z aplikacjami przedstawiający aplikację "Messages Google LLC" do komunikacji z przyciskiem "INSTALL", oceną 4.2 gwiazdki i podpisem "1M reviews".
LINKI AFILIACYJNE

Wiadomości Google odpiszą za ciebie. Nowa wersja aplikacji trafia do Europy

3 minuty czytania
Komentarze

Generowanie tekstu za pomocą sztucznej inteligencji zostało spopularyzowane przez ChatGPT. Nie jest to jednak jedyne narzędzie wykorzystujące AI do interakcji z tekstem. Użytkownicy aplikacji Wiadomości Google informują, że w oprogramowaniu zaczęła pojawiać się nowa funkcja. Ma ona usprawnić odpisywanie na wiadomości.

Nowość w aplikacji Wiadomości Google

Zestaw okrągłych zdjęć osób reprezentujących kontakty w aplikacji do wiadomości, z ikoną dymka i napisem "Messages" na środku.
Fot. Materiały prasowe Google

Jak podaje androidpolice coraz więcej użytkowników aplikacji Wiadomości Google dostaje dostęp do nowej funkcji o nazwie Magic Compose. Została ona zapowiedziana na konferencji Google I/O 2023 i ma szansę zrewolucjonizować sposób odpowiedzi na wiadomości tekstowe. Magic Compose korzysta z generatywnych modeli AI do tworzenia sugestii odpowiedzi i tekstów wiadomości. Co ciekawe sugestie dobierane są na podstawie wcześniejszych komunikatów, emoji, reakcji, a nawet adresów URL przesłanych przez rozmówcę. W poniższym poście na portalu X widać, że nowość w miejscu na klawiaturę wyświetla potencjalne odpowiedzi.

Analiza historii wiadomości może budzić obawy. Warto jednak zaznaczyć, że funkcja nie wysyła do serwerów giganta z Mountain View wiadomości z załącznikami, wiadomości głosowych oraz obrazów. Przesyłane mogą być jedynie podpisy do obrazków i transkrypcje głosowe. Google zapewnia, że dane te są usuwane z serwerów i nie są wykorzystywane do trenowania modeli uczenia maszynowego.

Dostępność i możliwości wykorzystania

Funkcja Magic Compose początkowo była dostępna tylko w języku angielskim na telefonach z Androidem z amerykańskimi kartami SIM. Redakcja Androidpolice potwierdziła jednak występowanie funkcji w innych krajach. Na liście znalazła się Francja, Niemy i Wielka Brytania. Aby skorzystać z nowości, należy być uczestnikiem programu beta. Niestety nie wiadomo czy i kiedy funkcja pojawi się w Polsce. Wysłaliśmy prośbę o komentarz do firmy Google. Kiedy pojawi się oficjalne stanowisko, artykuł zostanie zaktualizowany.

Bardzo podoba mi się, że Magic Compose potrafi nawiązywać nie tylko do tekstu, ale też obrazków. Dzięki temu funkcja taktycznie może być użyteczna. Nowość usprawni odpowiadanie na wiadomości, co pozwoli oszczędzić czas. Na smartfonach wygląda bardzo dobrze, ale oprogramowanie rozwinie skrzydła na sprzętach z małym ekranem takich jak smartwatche. Mała klawiatura ekranowa jest niewygodna, a użytkownik nie zawsze może skorzystać z zamiany mowy na tekst.

Jeśli podoba ci się aplikacja wiadomości Google i planujesz zmienić telefon, świetnym wyborem będzie Pixel 8. Mały smartfon oferuje świetny aparat i jeszcze lepsze oprogramowanie. Urządzenie znajdziesz u naszego partnera.

Na koniec przypominamy także, jak wylogować się z konta Google oraz jak wyłączyć asystenta Google na urządzeniach mobilnych z Android i iOS oraz komputerze.

Źródło: androidpolice. Zdjęcie otwierające: sharafmaksumov

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.