Opera GX i Corsair współpracują
LINKI AFILIACYJNE

Opera GX wprowadza „Przycisk Awaryjny”. Dla wielu z was będzie prawdziwym wybawieniem

2 minuty czytania
Komentarze

Opera GX jest jak ten wujek z wesela, który nie może przestać opowiadać rubasznych żartów. Alternatywna przeglądarka internetowa szuka dziwnych sposobów na odwrócenie uwagi odbiorców od Google Chrome oraz Mozilla Firefox. Jednym z nich ma być wprowadzenie „Przycisku Awaryjnego”, który pomoże nam w krytycznych sytuacjach.

Do czego służy „Przycisk Awaryjny” w Opera GX?

Ilustracja reklamująca funkcję "Panic Button" w przeglądarce Opera GX z kreskówkową postacią mężczyzny, przerażoną emotikoną, lecącym kotem i ekranem monitora. Na grafice widnieją hasła "FUN WITH MORE PLAYERS", "Opera GX Required", "ESCAPE TRICKY SITUATIONS" oraz "KEEP YOUR SCREEN TIME A SECRET".
Fot. Opera GX

Wewnętrzne badania przeprowadzone przez Opera GX wskazują, że aż 36% użytkowników przegląda niestosowne treści w czasie, który ma być poświęcony nauce w szkole lub pracy. To właśnie im ma pomóc Przycisk Awaryjny, czyli zupełnie nowa funkcja alternatywnej przeglądarki internetowej.

Założenie jest banalnie proste. Jeżeli oglądacie niestosowne treści i ktoś nagle wtargnie Wam do pokoju lub biura, wciskacie przycisk F12, a przeglądarka zamyka aktualne okno. Wtedy otwiera się też nowe, z zupełnie neutralną stroną (na domyślnej liście znajdują się YouTube, X, Wikipedia, Dokumenty Google, Twitch, Reddit oraz Gmail).

Aby sprawdzić, czy „Przycisk Awaryjny” jest aktywny w Opera GX, kierujemy się do ustawień przeglądarki i w specjalnym polu z lupką wyszukujemy Panic Button. Takie działanie powinno nas zaprowadzić do poniższej sekcji ustawień. Warto zaznaczyć, że po instalacji przeglądarki, funkcja jest domyślnie włączona.

Zrzut ekranu interfejsu użytkownika Opera GX o nazwie "Panic button" z tekstem w języku polskim i listą linków do różnych stron internetowych takich jak YouTube, Twitter, Wikipedia, z możliwością dodania nowych linków.
Fot. Opera GX

Wspomniałem na początku o wujku z wesela, gdyż nie uważam, iż Opera GX powinna w ogóle promować przeglądanie niestosownych treści. Zazwyczaj są one oznaczone jako niestosowne nie bez powodu. Przykładowo, pornografia jest w dużej mierze szkodliwa nie tylko dla nastolatków, ale również i dorosłych, mających pod wpływem jej nadużywania spore problemy nawiązywanie z rzeczywistych bliskich relacji z płcią przeciwną.

Cóż, marketing jednak nigdy czysty nie był, a w rynku zdominowanym przez Google Chrome i Mozilla Firefox, trzeba sobie jakoś radzić.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw