Okulary przeciwsłoneczne i elektroniczne urządzenia smart home IKEA umieszczone na różowym tle obok czerwonej torebki i pasiastego paska.

IKEA zaprezentowała nowe urządzenia do domu. Będą bardzo przystępne cenowo

2 minuty czytania
Komentarze

IKEA, znana na całym świecie marka, zyskała reputację dzięki swoim stylowym i przystępnym cenowo meblom. Szwedzka firma idzie z duchem czasu. Od kilku lat swoim klientom proponuje też rozwiązania technologiczne, których dla odmiany nie trzeba składać własnoręcznie.

Tanie i praktyczne czujniki IKEA

Czujnik otwarcia okna zamocowany na białym ramie okiennym, w tle rozmazane kwiaty w wazonie i liść rośliny.
Czujnik IKEA PARASOLL Fot. Materiały prasowe / IKEA

Na stronie IKEA zobaczyć można oczyszczacze powietrza, inteligentne oświetlenie, głośniki czy rozwiązania do inteligentnego domu. Szwedzki producent zaprezentował właśnie trzy nowe sensory, które uzupełnią ostatnią kategorię. PARASOLL jest małym, dwuczęściowym czujnikiem przeznaczonym do montażu na oknach i drzwiach, który informuje o ich otwarciu. Użytkownik sprawdzi też jak często okna lub drzwi były otwierane. IKEA VALLHORN to prosty, bezprzewodowy czujnik ruchu. Można go zainstalować wewnątrz, ale też na podwórku. Głównym zadaniem sensora jest włączenie oświetlenia pod wpływem ruchu.

Ostatnią i prawdopodobnie najciekawszą nowością jest czujnik wycieku wody BADRING. Urządzenie należy umieścić w pobliżu miejsc, gdzie w awaryjnych sytuacjach mogą zdarzyć się małe powodzie. Idealną lokalizacją czujnika BADRING są okolice pralki. Urządzenie wykryje zalanie i wyśle powiadomienia na urządzenia mobilne. To powinno zminimalizować negatywne skutki uszkodzenia pralki lub poluzowania węża odprowadzającego wodę.

Tani Smart Home

Czujnik wody leży na podłodze w czarno-białej szachownicy, w tle częściowo widoczna pralka i różowe ubranie.
Czujnik IKEA VALLHORN Fot. Materiały prasowe/ IKEA

Cena zaprezentowanych nowości jeszcze nie jest znana, natomiast ta powinna być atrakcyjna. Sprzedaż PARASOLL i VALLHORN rozpocznie się w styczniu, a BADRING w kwietniu przyszłego roku. Sprzęty wykorzystują protokół transmisji ZigBee, więc do korzystania z urządzeń będzie wymagana bramka. IKEA DIRIGERA łączy się z urządzeniami Smart Home, a następnie za pomocą sieci lokalnej pozwala na sterowanie akcesoriami z poziomu naszego smartfona. Nie jest to jedyny przystępny cenowo sposób na stworzenie Smart Home. Nasz partner oferuje różnego rodzaju inteligentne akcesoria. Obecnie jestem w trakcie testów bramki i głowicy termostatycznej Tesla i muszę przyznać, że tani Smart Home potrafi działać dobrze i ułatwia życie.

Źródło: Materiały prasowe IKEA

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.