Mężczyzna pracujący na laptopie z Surfshark VPN zwiększył swoje bezpieczeństwo w sieci
LOKOWANIE PRODUKTU: SURFSHARK

Jeśli chcesz być anonimowy w sieci, sam VPN nie wystarczy. Oto, o czym jeszcze musisz pamiętać

3 minuty czytania
Komentarze

Nawet najlepszy VPN — bez dodatkowych funkcji — nie pozwoli nam zachować pełni bezpieczeństwa w sieci. Choć taka usługa sprawi, że dostawcy usług internetowych nie będą mogli nas podglądać, wirtualna sieć prywatna nie uchroni nas przed reklamami, wirusami oraz oszustwami na dane osobowe. Dlatego też, zanim podejmiecie decyzję o swoim VPN, warto sprawdzić, jakie usługi dodatkowe ma w swoim portfolio wybrany przez Was dostawca.

Jak VPN, to w pakiecie z usługami dodatkowymi. Na co należy zwrócić uwagę?

Osoba korzystająca z tableta oraz Surfshark VPN
Fot. Dan Nelson / Unsplash

Podstawowe funkcje VPN dla zwykłego użytkownika są dwie. Ukrywanie odwiedzanych adresów przed dostawcami usług internetowych, ale też omijanie geoblokad, dzięki którym możemy np. kupować taniej gry w innych regionach cyfrowych platform lub oglądać na serwisach VOD filmy i seriale, niedostępne w Polsce z powodów umów licencyjnych.

Choć VPN sam w sobie musi być zabezpieczony przez usługodawcę, dostęp do dodatkowych usług nikomu nie szkodzi. Wręcz przeciwnie, czasami może uratować nas od katastrofy. Spójrzmy więc, na jakie dodatkowe usługi warto zwrócić uwagę, wybierając dostawcę VPN:

  • antywirus — dziś chronią nie tylko przed wirusami, robakami i końmi trojańskimi. To również skuteczne zabezpieczenie przed botami reklamodawców, blokowanie reklam oraz szybkie powiadomienia o pojawiających się zagrożeniach, które taki program pokonuje natychmiastowo
  • alert bezpieczeństwa — to stosowny dodatek do oprogramowania antywirusowego, który powiadamia nas o podejrzeniu wycieku haseł, danych z dowodu tożsamości, kart płatniczych
  • spersonalizowana wyszukiwarka — czyli taka, która nie wyświetla sponsorowanych wyników, a jedynie organiczne wyniki z najczęściej odwiedzanych i najbardziej trafnych stron dotyczących interesujących nas tematów
  • ukrywanie tożsamości — generowanie dodatkowych adresów e-mail oraz danych osobowych to świetny sposób na bezpieczne poruszanie się po stronach i usługach, przy których

Surfshark VPN oferuje to wszystko naraz, nawet przez 4 miesiące za darmo!

Reklama promocji VPN z radosnym mężczyzną w świątecznym swetrze, otoczonym grafikami przedstawiającymi zniżki, prezenty i urządzenia z logo VPN, oraz tekst oferty na ciemnym tle po lewej stronie.
Fot. Surfshark

Subskrypcja Surfshark One+ jest o tyle ciekawa, że wszystkie powyższe usługi oferuje w jednym zgrabnym pakiecie razem z dostępem do VPN. Dostajecie autorski program antywirusowy, powiadomienia o naruszeniach danych osobowych, wyszukiwarkę internetową bez reklam, oraz możliwość generowania alternatywnych tożsamości. 4 miesiące korzystania z tego pakietu za darmo otrzymujecie wtedy, gdy zdecydujecie się opłacić usługę z góry na 24 miesiące. Warto zrobić to teraz, gdyż sam pakiet jest na olbrzymiej zniżce 82%, dzięki czemu zapłacicie jedynie 481,32 złote, a nie ponad 2 tys. złotych.

To niewiele za pełną anonimowość w sieci, szczególnie gdy przeliczymy to sobie na mniejsze okresy. W takim wariancie, miesiąc korzystania z Surfshark One+ kosztuje 17,19 złotych, a dziennie to wychodzi… 57 groszy. A jeżeli cokolwiek Wam się nie spodoba, macie gwarancję zwrotu pieniędzy przez 30 dni od momentu zasubskrybowania Surfshark One+.

zdjęcie główne: Dan Nelson / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Surfshark