Gramofon Bluetooth jbl stojący na drewnianej komodzie
LINKI AFILIACYJNE

JBL pokazuje nowy, zaskakujący sprzęt. Tym razem to nie słuchawki… a gramofon

3 minuty czytania
Komentarze

W świecie, gdzie nowe technologie nieustannie zmieniają sposób, w jaki doświadczamy muzyki, firma JBL stara się łączyć światy. Producent wprowadza na rynek gramofon Bluetooth – JBL Spinner BT. Urządzenie łączy w sobie klasyczny urok winylowych płyt z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, oferując użytkownikom unikalne doświadczenie słuchowe.

JBL Spinner BT — gramofon Bluetooth z aptX HD

Gramofon Bluetooth jbl stojący na drewnianej komodzie
Fot. Materiały prasowe JBL

Co prawda nie jest to pierwszy gramofon Bluetooth, natomiast JBL często popularyzuje nowe standardy. Producent odegrał znaczącą rolę w segmencie głośników bezprzewodowych, a teraz zabiera się za odtwarzacze płyt winylowych. JBL Spinner BT wyróżnia się przede wszystkim swoją wszechstronnością. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth i kodekowi aptX HD gramofon umożliwia bezprzewodowe słuchanie płyt winylowych przy wykorzystaniu wysokiej jakości kodeków. Urządzenie szybko łączy się z przenośnymi głośnikami, soundbar’ami i słuchawkami, zapewniając wygodę użytkowania i wyjątkową jakość dźwięku. W zestawie nie zabrakło tradycyjnego wyjścia przewodowego.

Technologia robi wrażenie, ale design urządzenia także przyciąga spojrzenia. Elegancka konstrukcja z aluminiowym talerzem i ramieniem z akcentami złota lub pomarańczowego dodaje urządzeniu unikalnego charakteru. Gramofon obsługuje prędkości 33 1/3 obr/min dla płyt LP i 45 obr/min dla płyt EP i singli, z zablokowanymi prędkościami za pomocą czujnika prędkości, co gwarantuje idealny ton i tempo odtwarzania​. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana, ale koszt zakupu nie powinien mocno przekraczać 2 tysięcy złotych.

Dlaczego warto inwestować w aptX HD?

Fot. Materiały prasowe JBL

Technologia Bluetooth nie pozwala na bezpośrednie przesyłanie dźwięku między urządzeniami. Sygnał wyjściowy musi zostać zakodowany, a słuchawki bezprzewodowe lub głośnik muszą go dekodować. Za tę operację odpowiadają kodeki, a jednym z najlepszych jest właśnie aptX HD. Kodek ten zapewnia 24-bitową jakość dźwięku w standardzie HD przez Bluetooth, co oznacza, że użytkownicy mogą cieszyć się najdrobniejszymi szczegółami swojej ulubionej muzyki. Gramofon Bluetooth z tym standardem umożliwia słuchanie płyt winylowych w sposób, który nie był dostępny w tradycyjnych systemach.

Prosty sposób na przerobienie starego gramofonu

Nadajnik bluetooth ugreen na czarnym tle
Fot. Ugreen

Bluetooth z kodekiem aptX HD stanowi kluczową cechę JBL Spinner BT. Jeśli posiadasz sprawny gramofon, wcale nie musisz go wymieniać na nowy model. Aby przekształcić tradycyjny gramofon w „smart” gramofon Bluetooth, można wykorzystać odpowiedni nadajnik. Jednym z najchętniej wybieranych nadajników jest Ugreen 70158. Oferuje on Bluetooth 5.0 i kodek dźwięku aptX. Jest więc nieco gorzej niż w przypadku JBL Spinner BT, natomiast sprzęt kosztuje niecałe 200 zł. Gramofony w różnych przedziałach cenowych znajdziesz u naszego partnera.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.