LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

JBL Tune 520 kontra Tonsil R35BT. Wybieramy tanie słuchawki bezprzewodowe

Grafika przedstawiająca polecane słuchawki JBL na białym tle

JBL Tune 520

Kompaktowe i lekkie słuchawki bezprzewodowe. Słuchawki oferują długi czas działania i szybkie ładowanie.


Grafika przedstawiająca polecane słuchawki Tonsil na białym tle

Tonsil R35BT

Większy model do zastosowań domowych. Tonsil grają długo i oferują wejście na kartę MicroSD.


JBL Tune 520 kontra Tonsil R35BT

Słuchawki Tonsil lezące na czarnym blacie w towarzystwie smartfona i klawiatury
Fot. Komputronik

Rynek słuchawek bezprzewodowych jest niezwykle bogaty i zróżnicowany, a nawet poniżej 200 złotych zakupić można godny polecenia model. Wśród wielu propozycji na uwagę zasługują szczególnie słuchawki, łączące w sobie atrakcyjną cenę i dobrą jakość wykonania oraz funkcjonalność. W tym rankingu zmierzą się JBL Tune 520 i Tonsil R35BT.

JBL Tune 520

Grafika przedstawiająca polecane słuchawki JBL na białym tle
Fot. Komputronik

JBL jest producentem różnego rodzaju sprzętów audio. Dużą popularnością cieszą się głośniki bezprzewodowe, natomiast uwagę warto też zwrócić na słuchawki bezprzewodowe. Słuchawki JBL Tune 520 zostały wyposażone w 33 mm przetworniki, które zapewniają głęboki bas. Miłośnicy niskich tonów docenią technologię Pure Bass, która gwarantuje klarowny i potężny dźwięk. Na model Tune 520 uwagę powinny zwrócić osoby, które poszukują lekkich i wygodnych słuchawek. Te ważą jedynie 157 gramów, co w przypadku bezprzewodowego modelu nausznego może robić wrażenie.

Ogromną zaletą polecanego modelu jest stosunkowo nowa wersja Bluetooth 5.3 oraz długi czas działania. Użytkownicy liczyć mogą na nawet 57 godzin słuchania muzyki. W przypadku tego modelu najlepszy powerbank nie będzie potrzebny. Czas ładowania wynosi około 2 godziny, natomiast 5 minut ładowania zapewni nawet 3 godziny działania.

JBL Tune 520 – opinie i specyfikacja

Słuchawki są świetnej jakości. Grają fenomenalnie. Nie mam się do czego przyczepić 😉

Ocena: 5/5

Nauszne słuchawki. Piękny dźwięk o bardzo dobrej jakości, bateria trzyma cały dzień używania. Widać różnice w wyglądzie porównując do innych słuchawek. Potrzebują one czasu, żeby dopasować się do głowy.

Ocena 5/5

Specyfikacja JBL Tune 520

 • Średnica głośnika: 33 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
 • Dynamika głośników: 95 dB
 • Impedancja głośników: 30 Ohm
 • Łączność: Bluetooth 5.3
 • Pojemność akumulatora: 450 mAh
 • Czas pracy: 57 godz.
 • Czas ładowania: 2 godz.

Tonsil R35BT

Grafika przedstawiająca polecane słuchawki Tonsil na białym tle
Fot. Komputronik

Tonsil R35BT to produkt polskiego producenta, który z wyżej omawianymi słuchawkami JBL konkuruje nie tylko niższą ceną. Model ten wyposażono w 40 milimetrowe przetworniki, które powinny zapewnić wysoką jakość dźwięku. Za przesyłanie dźwięku odpowiada Bluetooth 5.3. Porównywalnie do JBL Tune 520 wypada czas grania. Deklarowany czas pracy wynosi do 55 godzin przy około 60% głośności. Sprzęt wyróżnia się wbudowanym wejściem na kartę microSD, co pozwoli na słuchanie muzyki bez połączonego smartfona

R35BT jest modelem, który skuteczniej okala ucho, co będzie wygodne podczas długotrwałego korzystania. Niestety słuchawki są zauważalnie cięższe. Dodatkowe 70 gramów może być odczuwalne nie tylko podczas przenoszenia, ale także przez potencjalny nacisk pałąka na głowę.

Tonsil R35BT – opinie i specyfikacja

Kupiłem ze względu na port na kartę — niewielu producentów stosuje takie rozwiązanie, a jest bardzo przydatne np. na siłowni. Polecam Tonsil!

Ocena 5/5

Bardzo dobra jakość, po naładowaniu długo działają, dodatkowo słuchawki można połączyć przez kabel, polecam niezdecydowanym

Ocena 5/5

Specyfikacja techniczna Tonsil R35BT:

 • Średnica głośnika: 40 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
 • Dynamika głośników: 108 dB
 • Impedancja głośników: 32 Ohm
 • Łączność: Bluetooth 5.3
 • Pojemność akumulatora: 500 mAh
 • Czas pracy: 55 godz.

JBL Tune 520 kontra Tonsil R35BT — które tanie słuchawki wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe Tonsil na brązowym tle. Poniżej widoczne dłonie
Fot. Komputronik

Obydwa modele są godne uwagi i z porównania JBL Tune 520 kontra Tonsil R35BT niemożliwe jest wyłonienie jednoznacznego zwycięzcy. Pod kątem jakości dźwięku najlepiej jest samodzielnie przetestować oba modele. Jeśli nie szukasz konkretnego brzmienia, a potrzebujesz lekkich i przenośnych słuchawek, warto postawić na rozwiązanie JBL. Z kolei dla fanów większych nauszników, słuchawki bezprzewodowe Tonsil będą idealne. R35BT oferują też slot na kartę MicroSD, co nie jest często spotykane w słuchawkach.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.