Budynek z logo Nokia w górnej części
LINKI AFILIACYJNE

Nokia przyspiesza prace na 6G. Otworzy specjalne laboratorium

2 minuty czytania
Komentarze

Pomimo tego, że technologia 6G to melodia bardzo dalekiej przyszłości, już teraz trwają prace nad ulepszeniem nowego standardu. Jedną z firm, która intensyfikuje swoje badania, jest Nokia. Okazuje się, że fińskie przedsiębiorstwo otworzyło nowe laboratorium badawcze w Indiach.

Nokia nie przestaje pracować nad technologią 6G

Nokia nie przestaje pracować nad technologią 6G

Dziedzina technologii komunikacyjnej może właśnie przeżywać swój przełomowy moment. Wszystko to zasługa Nokii, która otworzyła laboratorium badawcze technologii 6G w mieście Bangalore w Indiach. Oczywiście jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które ma na celu przyspieszenie rozwoju podstawowych technologii i innowacyjnych zastosowań opartych na technologii 6G. Laboratorium zostało oficjalnie otwarte przez Ashwiniego Vaishnawa — Ministra Kolei, Komunikacji, Elektroniki i IT rządu Indii, co podkreśla znaczenie placówki na arenie krajowej.

Wydarzenie to jest również kamieniem milowym dla Nokii w realizacji „Wizji Bharat 6G”, która ma na celu uczynienie z Indii kluczowego uczestnika w projektowaniu, rozwoju i wdrażaniu technologii 6G. Laboratorium będzie służyło jako platforma do przyszłej współpracy między przedstawicielami przemysłu i środowiskiem akademickim w zakresie nowego standardu. Umożliwi to testowanie kolejnych rozwiązań i ocenę ich potencjału komercyjnego, co jest kluczowe dla przyszłego rozwoju tej technologii.

Zobacz też: Za korzystanie z Windowsa będziesz płacił co miesiąc. Microsoft ponoć ma konkretny plan

Jednym z najważniejszych obszarów badawczych w laboratorium będzie technologia „Network as a Sensor”. Ta innowacyjna koncepcja umożliwia sieciom wykrywanie obiektów, osób i ruchu bez konieczności korzystania z wbudowanych sensorów. W erze 6G technologia ta ma potencjał do zintegrowania świata cyfrowego z fizycznym, co otwiera kompletnie nowe możliwości.

Jak łatwo się domyślić, Nokia nie jest jedyną firmą działającą w tej dziedzinie, ale jej zaangażowanie w różne globalne projekty i inicjatywy regionalne (np. Next G Alliance), czyni ją jednym z liderów w dziedzinie 6G. Eksperci Nokii w Bangalore będą wspierać ambicje Indii, aby poczynić znaczne postępy w globalne standardy nowej technologii.

Cóż, 6G to daleka przyszłość, więc aby nieco wrócić do aktualnych realiów, pozwolę sobie odesłać was do naszego zestawienia najlepszych małych smartfonów.

Źródło: Informacja prasowa Nokia

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw