Zarabianie na graniu z aplikacją JustPlay. Sprawdziłam, czy opinie są prawdziwe

7 minut czytania
Komentarze

Just Play to popularna aplikacja GPT (get-paid-to), która pozwala użytkownikom zarabiać pieniądze za granie w gry. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Od dwóch miesięcy mam ją zainstalowaną w telefonie — jak się sprawdza, co oferuje i czy faktycznie pozwala zarobić?

justplay just play, aplikacje do zarabiania, zarabianie na graniu
Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Jak działa JustPlay?

Aplikacja Just Play wykorzystuje system punktów, które użytkownicy otrzymują za granie w określone gry. Ilość punktów, które otrzymasz, zależy od czasu spędzonego na graniu, trudności gry i innych czynników. Monety można wymieniać na nagrody, takie jak pieniądze, karty podarunkowe czy darowiznę na organizacje charytatywne.

Zasada działania jest prosta. Pobieracie i instalujecie JustPlay. I zaczynacie zarabiać monety, które przeliczane są na realne pieniądze. Jak? Po pierwsze — pobierając gry sponsorowane przez JustPlay. Do wyboru jest sporo gier — wystarczy wybrać tę, która najbardziej przypadnie ci do gustu, kliknąć na nią, zainstalować, a następnie wrócić do JustPlay i stamtąd dopiero ją uruchomić. Chodzi o to, że JustPlay musi śledzić postępy w grze, by można było otrzymać nagrodę — bezpośrednie uruchomienie aplikacji może nie zadziałać.

Gry (typu Solitaire Verse, Treasure master, Ball Bounce, Mad Smash, Merge Blast i in.) nagradzają monetami bardzo różnie za udział, zazwyczaj w losowych momentach — i zazwyczaj trzeba obejrzeć reklamę, aby odebrać nagrodę. W innych grach za każdym razem, gdy ukończysz poziom, zarobisz określoną liczbę monet. Ale zanim będziesz mógł odebrać monety, musisz ponownie obejrzeć reklamę wideo. Tak, zdecydowanie będzie tu dużo reklam do wyłączania.

justplay just play, aplikacje do zarabiania, zarabianie na graniu
Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Po drugie przechodząc do płatnych ofert specjalnych (określone gry, w których przez ograniczony czas trzeba wykonać konkretne zadania, np. uzyskać dany poziom w ciągu maksymalnie 30 dni). To typowa strona GPT — wystarczy wybrać ofertę, zainstalować aplikację i zrobić to, co jest wymagane do wypłaty nagrody. Zazwyczaj zakończenie całości zadania może zająć wiele dni lub tygodni, dlatego ten sposób jest najlepszy dla zapalonych graczy, którzy i tak zamierzali grać w dane tytuły.

Po trzecie — oglądając reklamy. Opcję tą znajdziecie na samym dole głównej strony aplikacji. Za obejrzenie reklamy dostaniecie 2 tysiące punktów, a kolejna pojawi się po 2 minutach. Po uzbieraniu bardziej zauważalnej kwoty można ją wypłacić (np. do wypłaty na konto PayPal trzeba mieć minimum 2 zł).

Aplikacja jest darmowa i nie trzeba zakładać żadnego konta czy się rejestrować — weryfikacja użytkownika może nastąpić dopiero wtedy, gdy będzie on chciał wypłacić pieniądze.

Skąd pobrać JustPlay?

Aplikacja dostępna jest na smartfony z AndroidemAndroidem — nie znalazłam wersji na iOS w App Store. W sklepie Google Play Just Play, firmowana przez JustPlay Gmbh, pobrana została już ponad 10 milionów razy.

Jej ocena to 4.3 z 465 tysięcy opinii użytkowników — co zasadniczo oznacza (o ile ufamy recenzjom online), że wiele tysięcy osób pozytywnie ocenia aplikację i to, co oferuje. Negatywne komentarze wynikają albo z problemów technicznych, problemów z wypłaceniem środków oraz niezadowoleniem z wysokości zarobków względem poświęconego czasu.

Największa wada aplikacji

Aplikacja uwzględnia zakładkę Loyalty Program Rules, który opisuje, w jaki sposób zdobyte monety wymieniane są na realne pieniądze. Jednak jest to bardzo niejasna, niespójna i nielogiczna część aplikacji, bowiem tak naprawdę nie wiemy, czy za milion punktów dostaniemy 50 groszy czy 10 złotych. Deweloper podaje tutaj wartości procentowe dla liczby użytkowników dla poszczególnych przeliczników, ale w praktyce wydaje się, że kurs wymiany „walut” pozostaje całkowicie w gestii programistów. Mogą oni rzucić dowolną kwotę, bez jasnych wytycznych dotyczących tego, według jakich zasad lub według jakiego przelicznika to nastąpiło.

Źródło: JustPlay

Jeden z użytkowników podaje, że w maju dostał 2,80 dolara za 300 000 monet. W późniejszym czasie za 1 708 000 monet (czyli 5 razy więcej) dostał zaledwie 0,48 dolara. To zdecydowanie nie zachęca do aplikacji, gdyż nie wiemy, jak zostaną przeliczone punkty.

justplay just play, aplikacje do zarabiania, zarabianie na graniu
Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Zebrane punkty są przeliczane co trzy godziny — jeśli uzbiera się wystarczająca kwota, można je wypłacić. Dlaczego monety są przeliczane tylko w określonym czasie, a nie od razu? Wydaje się to dość podejrzane i prawdę mówiąc, nie spotkałam się z takim systemem w innych aplikacjach o zbliżonej funkcjonalności. Jest to, moim zdaniem, ogromna wada JustPlay. Jeśli nie jesteście w stanie pogodzić się z brakiem dokładnego przelicznika punktów na gotówkę, to sugeruję po prostu użycie innych aplikacji.

justplay just play, aplikacje do zarabiania, zarabianie na graniu
Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Jaką konkurencję ma JustPlay?

Aplikacja Just Play jest podobna do innych aplikacji do zarabiania pieniędzy za granie w gry, takich jak Appstation, Mistplay, Gamehag czy Coin Pop, porównywana jest też innymi aplikacjami do zarabiania na graniu, takimi jak Swagbucks czy AppKarma.

Wszystkie te aplikacje pozwalają użytkownikom zarabiać pieniądze za granie w gry, ale różnią się między sobą systemem punktacji i nagrodami. W przypadku Just Play warto wyróżnić sporo gier, które dostępne są w ofercie lub możliwość przekazywania darowizn na cele charytatywne.

Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Jeśli interesuje was ten temat, to sprawdźcie tekst omawiający najlepsze aplikacje do zarabiania oraz opisujący ankiety i panele badawcze jako sposób na dodatkowy zarobek.

Opinie z sieci. Zalety i wady

W sklepie Google Play aplikacja ma większość pozytywnych opinii. Na ponad 250 tysięcy recenzji większa część użytkowników ocenia JustPlay dobrze, choć część recenzji jest zdecydowanie negatywna.

W Trustpilot strona aplikacji (justplayapps.com) ma smętne 2,5 gwiazdki, z 7 recenzjami, w większości negatywnymi. Gdy wpiszecie JustPlay w Google — również spotkacie się z mieszanymi opiniami. Mam nadzieję, że moja recenzja nieco bardziej przybliży wam, z czym mamy tu do czynienia i w jakim stopniu jest opłacalne.

Zalety

  • różnorodność gier
  • kilka opcji zarabiania
  • brak konieczności rejestracji czy logowania (weryfikacja dopiero w momencie wypłaty środków)
  • natychmiastowa wypłata (przynajmniej w przypadku PayPal)
  • wypłata na Pay Pal, poprzez karty podarunkowe czy wpłata na organizację charytatywną

Wady

  • dużo reklam
  • zarobki są niskie
  • skan twarzy wymagany do weryfikacji użytkownika przed wypłaceniem środków
  • nielogiczny, niespójny i dziwaczny system przeliczania monet na pieniądze

Podsumowanie

Aplikacja Just Play to dobry wybór dla osób, które lubią grać w gry i chcą zarabiać pieniądze na swojej pasji. Aplikacja jest łatwa w użyciu i oferuje szeroki wybór gier oraz atrakcyjne nagrody. Aplikacja jest łatwa w użyciu i oferuje szeroki wybór gier.

justplay just play, aplikacje do zarabiania, zarabianie na graniu
Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Jednak warto zwrócić też uwagę na wady. Po pierwsze wymagane jest połączenie z internetem (przecież wiadomo, że z punktu widzenia aplikacji zarobek pochodzi z oglądania reklam, a nie samego grania), niektóre gry mogą też być po prostu nudne. Największą jednak wada jest skomplikowany system punktacji, tj. przeliczenia monet na realne pieniądze.

Zdecydowanie aplikacja JustPlay nie jest oszustwem, zarobione pieniądze faktycznie wypłaca (w moim przypadku na PayPal), ale nie liczcie na znaczące zyski. Jeśli oglądaliście reklamy tego typu aplikacji, obiecujące kilkadziesiąt, kilkaset lub kilka tysięcy złotych, euro lub dolarów za kilka minut gry — to ewidentny spam. Ja w dwa miesiące wypracowałam w JustPlay jakieś 12 złotych — grając jakieś pół godziny (czasami dłużej) dziennie. Więc przygotujcie się raczej na wypłaty takiego rzędu, a nie na drugą pensję. I nie traktujcie JustPlay jako aplikacji do zarabiania, raczej coś, do daje wam dostęp do licznych gier, a możliwość niewielkiej finansowej rekompensaty za poświęcony czas jest tu tylko bonusem.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw