Samsung Galaxy S23 niemal jak Nokia 3310. Pancerna wersja powstała z myślą o wojsku

2 minuty czytania
Komentarze

O Samsungu Galaxy S23 można mówić wiele dobrego, natomiast smartfon nie wyróżnia się pod względem wytrzymałości. Koreański producent wprowadził na rynek dwie nowe wersje smartfonów z serii Tactical Edition: Galaxy S23 i Galaxy XCover6 Pro, które zostały stworzone z myślą o wojsku.

Samsung pokazuje Galaxy S23 i XCover6 Pro Tactical Edition

Fot. Materiały prasowe Samsung

Pod względem specyfikacji smartfony nie różnią się względem podstawowych wersji. S23 Tactical Edition jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 i oferuje 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie działa na systemie Android 13 z nakładką One UI 5.1. XCover6 Pro także oferuje pierwotną specyfikację. Urządzenie jest wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 778G, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ponadprzeciętną wytrzymałość smartfonów uzyskano za pośrednictwem specjalnego etui. Mały smartfon S23 w case poza zwiększonymi wymiarami może się poszczycić militarnym certyfikatem MIL-STD-810H, wytrzyma upadek z 1,5 metra. No i podobnie jak pierwowzór urządzenie cechuje się normą wodoszczelności IP68.

Fot. Materiały prasowe Samsung

Tactical Edition obejmuje nie tylko specjalne etui. Dużo więcej zmian przeprowadzono w oprogramowaniu urządzeń. Jedną z najważniejszych funkcji, które zostały dodane do S23 Tactical Edition, jest tryb Stealth. Smartfon wyłącza łączność 4G, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach wymagających dyskrecji. Dodatkowo funkcja e-911 wycisza wszystkie sygnały radiowe, umożliwiając komunikację poza siecią. Samsung od dawna dba o zabezpieczenia smartfonów za pośrednictwem Knox. Nowy model wprowadza dodatkową warstwę zabezpieczeń w postaci Hypervisor Device Manager. Jest to narzędzie, które zabezpiecza urządzenie, na przed nieautoryzowanym dostępem.

Dostępność pancernych wersji

Fot. Materiały prasowe Samsung

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem któregoś ze wzmacnianych smartfonów, niestety mam złe wieści. Samsung Galaxy S23 i XCover6 Pro Tactical Edition nie trafią do regularnej sprzedaży, a jedyną metodą na ich nabycie jest kontakt z działem sprzedaży. W samym formularzu wybrać można dziedzinę, jaką się zajmujemy. Wśród nich wymieniono opiekę zdrowia, rząd czy bezpieczeństwo publiczne. Dużo prostszą metodą będzie więc zakup zwyczajnego Samsunga Galaxy S23 razem z pancernym etui.

Źródło: Samsung

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw