Trzy inteligentne zegarki Apple Watch z różnymi tarczami wyświetlającymi aplikacje zdrowotne i komunikacyjne na czarnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Apple Watch Series 9 zaprezentowany. Nowe gesty to poezja

3 minuty czytania
Komentarze

Podczas wydarzenia Wonderlust (po polsku Fenomenalia) zobaczyliśmy nie tylko nowe iPhony, ale również zegarki Apple Watch. Jeśli czekaliście na premierę nowych smartwatchy od giganta z Cupertino, mamy dla was dobre informacje – wiadomo o nich już w zasadzie wszystko. Szczegóły znajdziecie w dalszej części tekstu.

Apple Watch Series 9 – wszystko, co o nim wiemy

Nowy smartwatch to przede wszystkim ulepszenie tego, co już dobrze znamy. Apple nie stawia tutaj na drastyczne zmiany, a w zasadzie ulepsza to, co najważniejsze. Mowa więc o funkcjach, które pomogą nam w codziennym życiu, a jednocześnie sprawią, że będziemy mogli… żyć dłużej. Nie przesadzamy, bo przecież dobrze wiemy, że smartwatche od Apple potrafią ratować życie.

Jedną z nowości jest dwukrotne stuknięcie (Double Tap), które pozwala np. na odebranie połączenia czy jego zakończenie. To ma pojawić się na zegarkach Apple Watch Series 9 w następnym miesiącu. Co właściwie robi? Nie trzeba będzie dotykać ekranu, a tylko napiąć mięśnie dłoni. To naprawdę może sporo zmienić, a na konferencji wyglądało naprawdę fenomenalnie. Nowy wyświetlacz ma być znacznie czytelniejszy, a jego maksymalna jasność to 2000 nitów, więc w ciągu nawet bardzo słonecznego dnia nie będzie problemu z odczytaniem treści.

Apple Watch Series 9 doczekał się również nowego procesora S9 SIP, którego GPU ma być 30% szybsze od poprzedniej generacji. Siri, która dalej nie mówi po polsku, będzie bardziej skupiona na zdrowiu i udzielała lepszych odpowiedzi.

Zegarek pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych, a nowe smartwatche w całości powstały z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Apple Watch Series 9 korzysta ze specjalnie zaprojektowanego czipa Apple: zupełnie nowego systemu jednoukładowego S9. To najpotężniejszy z dotychczasowych czipów w zegarkach Apple, w którym usprawniono działanie całego układu i wprowadzono zupełnie nowe funkcje, w tym obsługę gestu dwukrotnego stuknięcia oraz Siri z dostępem do danych dotyczących zdrowia i możliwością ich rejestrowania z zapewnieniem prywatności i bezpieczeństwa. Apple Watch Series 9 wyposażony jest również w nowy, 4-rdzeniowy system Neural Engine, który w porównaniu z Apple Watch Series 8 nawet dwukrotnie szybciej przetwarza zadania oparte na samouczeniu maszyn. Energooszczędność układu SiP S9 umożliwia pracę baterii Apple Watch Series 9 przez pełne 18 godzin.

Apple informacja prasowa

Cena Apple Watch Series 9

Smartwatch Apple Watch Series 9 będzie kosztował 399 dolarów w wersji z GPS, a 499 dolarów w wersji GPS + Cellular (dane komórkowe). Zegarki w sprzedaży pojawią się dziś, a dostępne będą od 22 września. Apple zaprezentowało także smartwatch Apple Watch Ultra 2, czyli zegarek przeznaczony dla tych, którzy uwielbiają wyzwania i wysiłek. A jak wyglądają polskie ceny zegarków?

  • Apple Watch Series 9 wersja z aluminiową kopertą 41 mm – cena od 2249 złotych
  • Apple Watch Series 9 wersja z aluminiową kopertą 45 mm – cena od 2449 złotych
  • Apple Watch Series 9 wersja z kopertą ze stali nierdzewnej 41 mm – cena od 3899 złotych
  • Apple Watch Series 9 wersja z kopertą ze stali nierdzewnej 45 mm – cena od 4199 złotych

Apple Watch Series 9 dostępny jest w kolorach różowym, ciemno grantowym (północ), księżycowa poświata, srebrnym oraz czerwonym. Wersja z kopertą ze stali nierdzewnej dostępna będzie w kolorach złotym, srebrnym i mocny grafit.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw