Messenger Lite

Messenger Lite jest już historią. Meta wyłączyła popularną wersję komunikatora

2 minuty czytania
Komentarze

Meta postawiła krzyżyk na Messenger Lite, wycofując aplikację ze sklepów na platformach Android oraz iOS. Program ten debiutował w październiku 2016 r. i miał na celu wsparcie budżetowych smartfonów, które nie radziły sobie z główną wersją oprogramowania. Dziś jednak, takie urządzenia mają zupełnie inne podzespoły, dlatego też i odchudzony komunikator wydaje się tu zbędny.

Dlaczego ludzie mogą jeszcze korzystać z Messenger Lite w 2023 r.?

Wzdrygnąłem się na samą myśl, że Messenger Lite w swojej finalnej wersji nie obsługuje trybu ciemnego. Poza tym jednak, program był jak najbardziej użyteczną aplikacją, obsługującą wiadomości, rozmowy internetowe oraz statusy aktywności.

Messenger Lite mógł w 2023 r. być atrakcyjny dla wszystkich, którym pozostałe funkcje głównej aplikacji wydają się zbędnymi bajerami. Oprogramowanie nie pozwala na personalizację czatów, specjalne tła, wysyłanie GIF-ów czy też reagowanie emotkami na przychodzące wiadomości.

Jak podał serwis TechCrunch, Messenger Lite był najbardziej popularny w Indonezji i Brazylii. Program pobrano ok. 760 mln razy. Co ciekawe, wersja aplikacji na systemy iOS została wyłączona znacznie wcześniej, bo w 2020 r.

Osobiście odnoszę jednak wrażenie, że potrzebę suchego komunikatora, bez zbędnych bajerów i funkcji społecznościowych wypełniła tu inna aplikacja od Meta, czyli WhatsApp. To również bardziej rozszerzenie dla książki telefonicznej, gdzie możemy bez opłat wymieniać się informacjami z najbardziej bliskimi osobami lub w grupach pracowniczych, jeżeli preferujemy separację aplikacji do różnych celów.

To bardzo podstawowy komunikator, który przede wszystkim oszczędza miejsce w pamięci wewnętrznej. Tylko właśnie, jeżeli nawet smartfony do 1000 złotych mają już przeważnie 128 GB pamięci wewnętrznej, to co tu oszczędzać w 2023 r.?

Kiedy Messenger Lite został wyłączony?

Korporacja Meta zapowiedziała, że Messenger Lite będzie aktywny do 18 września 2023 r. Po tej dacie, wszyscy użytkownicy muszą przenieść się do głównej aplikacji, by móc kontynuować swoje czaty. To dobry moment, żeby sprawdzić, jak wylogować się z Messengera, aby porządnie pożegnać się ze starym oprogramowaniem Marka Zuckerberga. Pozostaje więc tylko zapytać: czy będziecie tęsknić?

Skoro interesuje cię Messenger, być może korzystasz też ze Snapchata? Jeśli tak, z pewnością przyda ci się nasz poradnik krok po kroku dotyczący tego, jak odzyskać dni na Snapie.

zdjęcie główne: Meta

Motyw