LOKOWANIE PRODUKTU: RTV EURO AGD

Tworzymy biurko do pracy. Na co zwrócić uwagę?

3 minuty czytania
Komentarze

Odpowiednio przygotowane biurko do pracy jest bardzo istotnym elementem mieszkania. Przynajmniej u osób, które pracują zdalnie lub np. studiują i spędzają wiele godzin przed komputerem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając biurko do domowego biura. Znalezienie odpowiedniego mebla zdecydowanie nie kończy sprawy, ponieważ musimy wyposażyć się jeszcze w odpowiedni sprzęt.

Jakie cechy powinno mieć biurko do pracy?

fot. Boitumelo/Unsplash

Wybierając biurko do pracy, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz na praktyczność zastosowanych materiałów. Przykładowo zamiast mocno zabudowanych modeli przypominających biurka dla uczniów sprzed lat można postawić na blaty z metalowymi nogami. Taka konstrukcja może znacznie nowocześniej wyglądać, a jej czyszczenie nie będzie sprawiać problemów.

Bardzo istotne są wymiary, jakie będzie miało biurko do pracy. Wysokość musi być odpowiednia do naszego wzrostu oraz fotela, którego chcemy używać. Nie bez znaczenia są też długość oraz szerokość blatu. Większe wymiary to większa powierzchnia robocza i szansa na to, że uda nam się ustawić np. dwa lub trzy monitory obok siebie. Z drugiej strony im większe biurko, tym zazwyczaj jest droższe, a do tego często ogranicza nas przestrzeń mieszkania.

Dobrym wyborem dla niektórych osób może być biurko gamingowe. Pomimo nazwy tej kategorii mebli, z powodzeniem mogą być one wykorzystywane do pracy i różnych innych czynności niemających związku z graniem w gry. Biurka gamingowe charakteryzują się często ciekawym, czasem nawet futurystycznym wyglądem, a także dodatkowymi rozwiązaniami, takimi jak uchwyt na kubek i słuchawki, kolorowe podświetlenie.

Wyposażenie biurka do pracy. Jaki sprzęt wybrać?

biurko do pracy z komputerem
fot. Rohit/Unsplash

Jeśli nasze biurko do pracy nie jest zbyt duże, a nasza praca nie wymaga bardzo dużego ekranu (lub nawet kilku), powinniśmy zdecydować się na laptopa. Nie zajmie on wiele miejsca oraz ułatwi utrzymanie porządku na biurku. W razie potrzeby możemy pomyśleć nad dokupieniem podstawki chłodzącej, bo laptop działający przez wiele godzin może dość mocno się nagrzewać (tu jednak wiele zależy od tego, jak intensywnie używamy urządzenia oraz jak producent rozwiązał kwestię odprowadzania nadmiaru ciepła).

W zupełnie innej sytuacji są osoby, które wykonują w pracy zaawansowane czynności, takie jak np. profesjonalny montaż filmów lub też używają skomplikowanych programów graficznych. W takich zastosowaniach przeważnie lepiej sprawdzi się komputer stacjonarny wraz z osobnymi monitorami. Siłą rzeczy takie osoby będą musiały zainwestować wtedy w dodatkowe akcesoria, takie jak klawiatury i myszki do komputera.

Jeśli wiemy, że będziemy korzystali z dużych monitorów, osobnej myszki i klawiatury, dobrze już wcześniej wybrać odpowiednio duże biurko. Nie chcemy w końcu męczyć wzroku, patrząc się w bardzo blisko postawiony ekran lub też być zmuszonymi przenieść klawiaturę poza blat biurka, bo się na nim nie zmieściła.

zdjęcie główne: Redd F/Unsplash