Aplikacja Threads
LINKI AFILIACYJNE

Threads pędzi jak szalony – ma już 100 milionów użytkowników. Musk może zacząć panikować

2 minuty czytania
Komentarze

Aplikacji Instagram Threads ze względów prawnych nie można pobrać w Uni Europejskiej. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie do zdobycia znaczącego kamienia milowego. Z nowej usługi korzysta już ponad 100 milionów użytkowników.

Zuckerberg zaciera ręce. Instagram Threads zanotował dobry start

Threads
fot. Meta

Jak aplikacja działa w praktyce, sprawdził Szymon i chętnych odsyłam do jego doświadczeń z Instagram Threads. W skrócie jest to odpowiedź Meta na Twittera, której funkcjonalność nie zachwyca… przynajmniej w pierwszych dniach po premierze usługi. Instagram jest jednak silną marką, więc wpływowi użytkownicy tej platformy pospieszyli zakładać konta na Threads. Efekty widać kilka dni po starcie najnowszej usługi Meta.

Jak podaje The Verge z aplikacji korzysta już 100 milionów użytkowników. Co ciekawe, na uzyskanie takiego ruchu popularny ChatGTP od OpenAI potrzebował aż dwa miesiące. Z największego konkurenta Twittera według statista korzysta blisko 350 milionów użytkowników rocznie. Oczywiście nie wiadomo czy Threads wyprzedzi platformę Elona Muska w ilości użytkowników, ale trzeba przyznać, że start jest imponujący. Warto przypomnieć, że z oryginalnego Instagrama korzysta około 1.3 miliarda osób, a nowa apka jeszcze nie wystartowała w Unii Europejskiej. Pomimo tych ograniczeń, jest to najszybciej rosnąca pod względem popularności aplikacja w historii – wyprzedziła bez problemu wspomnianą aplikację ChatGPT.

Do korzystania z Instagram Threads potrzebny jest smartfon albo tablet z systemem iOS lub Android. Najciekawsze promocje na tego typu urządzenia znajdziesz na stronie naszego partnera.

Źródło: The Verge, statista, zdjęcie główne: Meta

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw