jak wpisywać współrzędne w google maps
LINKI AFILIACYJNE

Google Maps i satelita – jak przełączyć widok na mapie?

3 minuty czytania
Komentarze

Mogłoby się wydawać, że Google Maps to aplikacja, która jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Niemniej z roku na rok w usłudze od giganta z Mountain View pojawia się coraz więcej nowych opcji oraz funkcji. W związku z tym warto utrwalić sobie kilka podstawowych elementów, które powinien znać każdy użytkownik tej przydatnej platformy.

Google Maps – jak przełączyć widok na mapie

Przydatne funkcje w Google Maps

Korzystając z Google Maps, raz na jakiś czas zdarza się, że musimy w szybkim tempie przeskakiwać pomiędzy różnymi widokami wyświetlanej właśnie mapy. W zabudowie miejskiej często przydatna jest warstwa satelity, podczas gdy na autostradzie wystarczy nam zwykła opcja terenowa. Właśnie dlatego twórcy tej platformy udostępniają użytkownikom wszelakie funkcje, które mają na celu zoptymalizowanie czasu spędzonego na przewijaniu kolejnych planów.

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że aktualnie w grę wchodzą dwa podstawowe typy map: domyślny i satelita. W drugiej kolejności użytkownicy powinni skupić się na narzędziach oferowanych przez Google Maps, czyli Street View, natężeniu ruchu czy transporcie publicznym.

W ramach tego tekstu przyjrzymy się temu, jak przełączyć widok w mapach od Googla. Pod lupę weźmiemy zarówno wersję mobilną aplikacji jak i przeglądarkową. Cóż, wszystko wydaje się jasne, więc można przechodzić do konkretów.

Jak przełączyć widok w Google Maps na komputerze?

W przypadku komputerów osobistych i witryny Google Maps sprawa jest wyjątkowo prosta i na pierwszy rzut oka bardzo intuicyjna. Przechodząc na interesujący nas fragment państwa czy miasta wybieramy opcję „warstwy”, która jest wyświetlana w lewym dolnym rogu. Po kliknięciu tego kwadratu mapa będzie zmieniać swój wygląd.

Tymczasem, jeśli interesują was dodatkowe opcje, wystarczy najechać na wspomnianą przed chwilą ikonkę, a następnie na wysuwanym pasku wybrać „więcej”. Tam w dowolny sposób będziecie mogli dostosować szczegóły mapy oraz jej najważniejsze elementy. Cały proces prześledzicie poniżej.

Jak przełączyć widok w Google Maps na smartfonie?

Co jednak w momencie, gdy pod ręką mamy tylko i wyłącznie smartfon? Tutaj sprawa również nie wydaje się skomplikowana. Przede wszystkim należy zacząć od uruchomienia aplikacji Google Maps, a jeśli wciąż jej nie posiadacie — poniżej znajdziecie odpowiednie linki.

Najeżdżając na interesujący was fragment mapy, wystarczy kliknąć ikonkę, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, czyli „warstwy”. Wówczas na pierwszym panelu wyświetlą się trzy typy map, pomiędzy którymi możecie się bez problemu przełączać. W praktyce wygląda to tak:

Google Maps – przydatne informacje

Cóż, jak sami widzicie, korzystanie z aplikacji od giganta z Mountain View jest wyjątkowo proste i stosunkowo intuicyjne. W związku z tym, jeśli tylko dobrze zapoznaliście się z powyższymi wytycznymi, przewiduję, że w najbliższej przyszłości nie powinniście mieć żadnych problemów ze sprawdzeniem interesujących was informacji.

Tymczasem, jeśli szukacie dobrego smartfona, który pomoże wam szybko i skutecznie korzystać z omawianej właśnie aplikacji poniżej umieszczamy link do ciekawej oferty od Komputronika.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.