LOKOWANIE PRODUKTU: HUAWEI

Wyjeżdżasz na weekend? Zostaw smartfona w domu, bo potrzebujesz tylko tego sprzętu

5 minut czytania
Komentarze

Coraz częściej spotkać się można z trendem cyfrowego detoksu. Jednak samo postanowienie to często za mało i mimo najszczerszych chęci kątem oka sprawdzamy Instagrama, czy TikToka. Mocne postanowienia wymagają radykalnych kroków, więc smartfona warto zostawić w domu. Proces ten z pewnością ułatwi smartwatch HUAWEI Watch 4 Pro. Dlaczego? O tym opowiem w artykule.

HUAWEI Watch 4 Pro — nieoceniony kompan wypadów (nie tylko) za miasto

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Natłok informacji jest problemem w praktycznie każdej branży, ale nadmiar bodźców atakuje także w czasie wolnym. Żeby przez weekend faktycznie odpocząć od pracy, raz na jakiś czas faktycznie warto odstawić „zabawki” na półkę. Jako redaktor Android.com.pl rozpraszaczy mam zdecydowanie za dużo. W momencie pisania tego tekstu na moim biurku leży siedem smartfonów, a na półce mam trzy laptopy. Z wielką chęcią zostawiłem to wszystko i wyjechałem w Bieszczady. No dobra, tak daleko to nie, ale Park Arkadia też jest super.

Najlepszy jest jednak fakt, że zabierając HUAWEI Watch 4 Pro wcale nie jest się odciętym od świata. Dzięki eSIM urządzenie obsługuje połączenia i wiadomości tekstowe. Oznacza to, że nie jesteśmy zachęcani wejściem na portale społecznościowe, ale cały czas pozostajemy w kontakcie z najbliższymi. Kiedy dotarłem do parku, do Watch 4 Pro podłączyłem słuchawki bezprzewodowe i mogłem się zrelaksować w stu procetach.

Bateria na cały wyjazd

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Urządzenia obsługujące sieć komórkową przyzwyczaiły konsumentów do krótkiego czasu pracy. Oczywiście prawdą jest, że połączenie z siecią przyczynia się do szybszego zużycia energii, ale HUAWEI Watch 4 Pro wyposażono w pojemne ogniwo. Czas działania wynosi do 4,5 dnia, a korzystając z najbardziej zaawansowanych funkcji, liczyć można na minimum dwa dni pracy, co w przypadku konkurencyjnych urządzeń jest po prostu niemożliwe.

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Sam przez długi czas korzystałem z podstawowego smartwatcha na prostym systemie, który działał ponad tydzień. Złośliwi mogą się zapytać gdzie jest postęp. Dla takich osób lub użytkowników w potrzebie HUAWEI przygotował specjalny tryb ultraoszczędny, który pozwoli do 21 dni działania. Wtedy bez ładowarki zrobić można sobie dużo dłuższe wakacje. Warto zaznaczyć, że funkcje nie ograniczają się do pokazywania czasu. Wyłączany jest internet, ale smartwatch dalej pozostaje smart i to właśnie jest postęp. Użytkownik sam decyduje o funkcjach i co za tym idzie czasie działania swojego urządzenia. Bardzo podoba mi się też, że w odróżnieniu od niektórych sprzętów konkurencji, smartwatch HUAWEI można naładować ładowarkami bezprzewodowymi innych producentów.

Zegarek zadba o zdrowie… w mniej niż minutę

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Cyfrowy detoks poprawi komfort psychiczny, ale też fizyczny. Ciekawą i bardzo przemyślaną funkcją jest pomiar siedmiu kluczowych parametrów w 60 sekund. Za pomocą jednego kliknięcia zrobić można kompleksowy raport zdrowia, na który składają się: EKG, wykrywanie sztywności tętnic, średnie tętno, pomiar SpO2, stresu, temperatury skóry i nowość — kontrola układu oddechowego. Ostatni element raportu polega na analizie kasłania i umożliwia on monitorowanie wydolności oddechowej. Nie są to badania medyczne, ale regularne pomiary i ich wygodne składowania umożliwią szybsze zaobserwowanie potencjalnie niebezpiecznych odchyleń. Proces trwa około minuty, natomiast znając sekwencję, trwa on nawet krócej.

HUAWEI Watch 4 Pro potrafi zachwycić także designem

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Odchodząc na moment od nowości i przydatnych funkcji, smartwatch HUAWEI jest świetnie wyglądającym urządzeniem. Kopertę wykonano z tytanu TC4 stosowanego na dużą skalę w lotnictwie. Tył jest ceramiczny, a front pokrywa sferyczne szkło szafirowe. Urządzenie jest więc lekkie, wytrzymałe i prezentuje się obłędnie. Komfort noszenia stoi na najwyższym poziomie, a na co dzień najlepiej korzystało mi się ze skórzanego paska.

Do uniwersalnego wyglądu idealnie pasuje funkcjonalne i estetyczne oprogramowanie. W najnowszym zegarku producent przeprojektował interfejs, dzięki czemu urządzenie jest jeszcze bardziej responsywne. Podoba mi się, że dolnym przyciskiem włączyć można nie jedną, nie dwie, a trzy aplikacje, a cały proces jest sprawny.

Podobać się mogą nowe widgety i tarcze. Wyświetlane są one na dużym i czytelnym ekranie, który jest doskonale widoczny nawet w czerwcowym słońcu. Zegarek jest wodoszczelny (5 ATM) i umożliwia rejestrację ponad 100 trybów sportowych.

HUAWEI Watch 4 Pro — podsumowanie

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Najnowszy zegarek HUAWEI to model godny polecenia. Oferuje fantastyczną jakość wykonania, odświeżony interfejs i zadba o nasze zdrowie. Nie należy zapominać o długim czasie pracy i obsłudze eSIM. Jest to idealny sprzęt na co dzień, ale też na wypoczynek poza miastem.

Urządzenie do sprzedaży trafi 19 czerwca, a do 9 lipca na stronie producenta i u partnerów biznesowych można je zakupić z atrakcyjnym prezentem. W ofercie premierowej klienci do zegarka dostaną słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i o wartości 399 złotych w prezencie (lub za 1 zł). Decydując się na smartwatcha w sklepie producenta, za jedyne 69 zł dokupić można dodatkowy pasek.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Huawei

Motyw