Rynek operatorów stanie na głowie. Amazon może zaoferować usługi za darmo

2 minuty czytania
Komentarze

Według Bloomberg Amazon planuje uruchomić przystępną cenowo, a nawet bezpłatną usługę telefonii komórkowej dla abonentów Prime. Na pewno byłoby to coś, co spowodowałoby pewien wstrząs wśród operatorów. Szkoda, że te hipotetyczne plany ograniczają się do amerykańskich użytkowników usługi Amazon Prime.

Usługi telekomunikacyjne dla użytkowników Amazon Prime

Amazon intensywnie rekrutuje użytkowników do korzystania z usługi Prime. Ostatnio nawet pojawił się pomysł, aby zaoferować subskrybentom Amazon Prime tanie — lub nawet bezpłatne — plany telefoniczne jako nowy dodatek. Informacje z amerykańskich mediów głoszą, że firma rozpoczęła negocjacje z amerykańskimi operatorami, w tym Verizon, T-Mobile, Dish i AT&T, w celu wykorzystania ich sieci do oferowania łączności mobilnej, która byłaby dostępna dla abonentów Prime. Być może bezpłatnie, w ramach istniejącej subskrypcji, albo za symboliczną opłatę w wysokości 10 dolarów miesięcznie.

Tak niskie stawki wywróciłyby do góry nogami sektor telekomunikacyjny w USA — co zresztą już miało miejsce — po pojawieniu się informacji, że Amazon mógłby zostać operatorem telekomunikacyjnym, firmy takie jak Verizon, T-Mobile i AT&T odnotowały spadek cen akcji.

Wszelkie zainteresowane firmy zaprzeczają, aby coś było na rzeczy: Verizon, jak i T-Mobile zaprzeczyły, że rozmawiały z Amazonem na temat udostępniania infrastruktury, a Amazon zaprzeczył, by planował zaoferować swoim klientom usługi komórkowe.

Źródło: Gearrice

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw