Jak połączyć smartwatch z telefonem

Jak połączyć smartwatch z telefonem? Bądź w kontakcie przez cały czas

9 minut czytania
Komentarze

Jak połączyć smartwatch z telefonem? Nie jest to wielka filozofia, ale dla niektórych użytkowników może to prowadzić do problemów. Smartwatch to inteligentny zegarek, który oferuje wiele ciekawych funkcji i możliwości. Możesz go używać do monitorowania swojej aktywności fizycznej, odbierania powiadomień z telefonu, sterowania muzyką czy sprawdzania pogody. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia, musisz go połączyć ze swoim smartfonem za pomocą technologii Bluetooth.

W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku i jakie korzyści płyną z takiego połączenia. Przekonaj się, że smartwatch to nie tylko gadżet, ale także przydatne narzędzie w codziennym życiu. Można wydać na nie kilka tysięcy (sprawdź w naszym rankingu najlepszych smartwatchów, jakie są obecnie topowe modele), ale zegarek można też kupić już smartwatch do 300 zł, więc nie jest to gigantyczny wydatek.

Jakie są zalety łączenia smartwatcha z telefonem?

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Nadine Shaabana / Unsplash

Smartwatch to zegarek, który ma wiele dodatkowych funkcji oprócz pokazywania czasu. Można go połączyć ze smartfonem za pomocą Bluetooth lub WiFi i korzystać z wielu przydatnych opcji. W tym artykule przedstawimy kilka zalet łączenia smartwatcha z telefonem.

Monitorowanie zdrowia i aktywności fizycznej

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Luismi Sánchez / Unsplash

Inteligentne zegarki są cennymi narzędziami do śledzenia zdrowia i aktywności fizycznej. Posiadają funkcje takie jak krokomierz, pulsometr, monitor snu, monitor EKG i ciśnienia krwi. Pamiętajmy jednak, że nie są to urządzenia medyczne i ich używanie nie zastąpi wizyty u lekarza. Smartwatche mogą również synchronizować dane ze smartfonem i pokazywać zaawansowane statystyki treningów w różnych trybach sportowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie.

Odbieranie powiadomień i połączeń

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Fikri Rasyid / Unsplash

Smartwatche oferują użytkownikom łatwość dostępu do powiadomień i połączeń z telefonu na nadgarstku. Można szybko sprawdzić wiadomości, e-maile, powiadomienia z mediów społecznościowych lub kalendarza bez wyciągania telefonu z kieszeni lub torby. Dodatkowo odbierzesz i wykonasz połączenia za pomocą smartwatcha, jeśli jest on połączony z telefonem lub ma własną kartę eSIM.

Odtwarzanie muzyki

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Gijs Coolen / Unsplash

Zaletą jest możliwość odtwarzania muzyki za pomocą smartwatcha z lub bez telefonu. Użytkownik może włączyć muzykę za pomocą zegarka, łącząc go z telefonem i wybierając muzykę z katalogu muzycznego telefonu. Nowe modele mają również funkcję, która pozwala użytkownikowi odtwarzać muzykę na smartwatchu bezpośrednio bez łączenia się z telefonem.

Nawigacja

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Oliur / Unsplash

Trzymanie telefonu w ręce, aby sprawdzić kierunek podczas podróży, może być nieco uciążliwe, a co ważniejsze, również niebezpieczne. Szczególnie podczas jazdy na rowerze lub samochodem, kiedy naszą uwagę powinniśmy skupić na drodze. Smartwatche zmniejszają niebezpieczeństwo podzielonej uwagi; pokazują kierunek, którego użytkownik szuka, prosto na jego nadgarstku. Przykładowo Apple Watch daje kierunek poprzez różne wibracje, które wskazują, czy skręcić w prawo lub w lewo.

Płatności zbliżeniowe

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Christiann Koepke / Unsplash

Zegarki mogą również służyć jako portfel elektroniczny, który umożliwia użytkownikowi dokonywanie płatności zbliżeniowych. Wystarczy zbliżyć smartwatch do terminala płatniczego i potwierdzić transakcję na ekranie zegarka lub za pomocą kodu PIN lub biometrii. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą gotówki.

Samsung – jak połączyć smartfon ze smartwatchem

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Emiliano Cicero / Unsplash

Jeśli masz smartwatch z systemem WearOS, możesz połączyć go z telefonem Samsung za pomocą aplikacji WearOS. Oto jak to zrobić:

 1. Zainstaluj aplikację WearOS ze Sklepu Play na swoim telefonie Samsung.
 2. Włącz swój smartwatch i wybierz opcję Dotknij, aby rozpocząć na ekranie.
 3. Wybierz język i zaakceptuj warunki.
 4. Otwórz aplikację WearOS na telefonie Samsung i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
 5. Wybierz swój smartwatch z listy dostępnych urządzeń i dotknij opcję Połącz.
 6. Sprawdź, czy kody wyświetlane na telefonie i smartwatchu są takie same, a następnie dotknij opcji Połącz na obu urządzeniach.
 7. Zakończ proces konfiguracji, wybierając żądane funkcje i ustawienia.

Huawei – jak połączyć smartfon ze smartwatchem

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Artur Łuczka / Unsplash

Aby połączyć smartwatch z telefonem Huawei, potrzebujesz aplikacji HUAWEI Zdrowie, którą możesz pobrać z oficjalnej strony Huawei lub AppGallery. Aplikacja ta pozwoli Ci nie tylko zarządzać ustawieniami zegarka, ale także synchronizować dane dotyczące Twojego zdrowia i aktywności między urządzeniami. Oto, jak skonfigurować smartwatch z telefonem Huawei:

 1. Uruchom aplikację HUAWEI Zdrowie i udziel jej wymaganych uprawnień.
 2. Wejdź w kartę Urządzenia i wybierz opcję Dodaj.
 3. Wybierz kategorię Smartwatche i znajdź model swojego zegarka na liście.
 4. Dotknij opcji Paruj i poczekaj, aż aplikacja automatycznie wyszuka dostępne zegarki.
 5. Wybierz nazwę odpowiadającą dla Twojego urządzenia i potwierdź prośbę o sparowanie na ekranach obu urządzeń.
 6. Po kilku sekundach urządzenie nawiążą połączenie i będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji smartwatcha.

Xiaomi – jak połączyć smartfon ze smartwatchem

Jak połączyć smartwatch z telefonem
FitNish Media / Unsplash

Smartwatch to inteligentny zegarek, który może współpracować z telefonem komórkowym i oferować wiele przydatnych funkcji. Urządzenia można połączyć ze sobą za pomocą aplikacji Mi Fit. Zobacz, jak to zrobić.

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Mi Fit ze sklepu Google Play lub App Store na swoim telefonie Xiaomi.
 2. Włącz Bluetooth i upewnij się, że jest widoczny dla innych urządzeń.
 3. Włącz swój smartwatch i przytrzymaj przycisk na boku, aby wejść w tryb parowania.
 4. Otwórz aplikację Mi Fit na swoim telefonie i wybierz opcję Dodaj urządzenie.
 5. Wybierz swój model smartwatcha z listy i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
 6. Po poprawnym sparowaniu urządzeń będziesz mógł korzystać z różnych funkcji smartwatcha, takich jak odbieranie powiadomień, monitorowanie aktywności fizycznej, sterowanie muzyką czy sprawdzanie pogody.

Zobacz również: Jak wyłączyć wibracje klawiatury?

Apple – jak połączyć smartfon ze smartwatchem

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Luke Chesser / Unsplash

Jeśli masz smartwatcha z systemem watchOS i chcesz go połączyć z telefonem z systemem iOS, musisz wykonać kilka prostych kroków.

Krok 1: Sprawdź kompatybilność urządzeń

Nie wszystkie smartwatche z systemem watchOS są kompatybilne z wszystkimi telefonami z iOS. Aby sprawdzić, czy urządzenia mogą się ze sobą łączyć, odwiedź specjalną stronę internetową. Wybierz swój model smartwatcha i telefonu. Zobaczysz listę funkcji, które są dostępne dla twojej kombinacji urządzeń.

Krok 2: Zaktualizuj oprogramowanie urządzeń

Aby połączyć zegarek z telefonem, musisz mieć na obu urządzeniach najnowszą wersję oprogramowania. Aby sprawdzić i zaktualizować oprogramowanie na smartwatchu, otwórz aplikację Watch na telefonie i przejdź do zakładki Moje zegarki. Dotknij nazwy swojego smartwatcha i wybierz opcję Informacje ogólne. Dotknij opcji Aktualizacja oprogramowania i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Aby sprawdzić i zaktualizować oprogramowanie na telefonie, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do zakładki Ogólne. Dotknij opcji Aktualizacja oprogramowania i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Krok 3: Połącz smartwatcha z telefonem

Aby połączyć smartwatcha z telefonem, musisz mieć oba urządzenia w pobliżu siebie i włączoną łączność Bluetooth i Wi-Fi. Następnie wykonaj kolejne czynności:

 1. Na smartwatchu naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aż pojawi się logo Apple.
 2. Na telefonie otwórz aplikację Watch i dotknij opcji Zacznij używać Apple Watch.
 3. Wybierz, czy chcesz skonfigurować nowy zegarek czy przywrócić kopię zapasową istniejącego.
 4. Skieruj aparat telefonu na ekran smartwatcha, aby go sparować. Jeśli to nie zadziała, dotknij opcji Sparuj ręcznie i wprowadź kod wyświetlony na urządzeniu.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie telefonu, aby ustawić preferencje i funkcje zegarka.
 6. Poczekaj, aż proces synchronizacji się zakończy. Może to potrwać kilka minut.

Zobacz również: Jak działa przystawka Smart TV i jaką najlepiej wybrać? Podpowiadamy

Garmin

Jak połączyć smartwatch z telefonem
Artur Łuczka / Unsplash

Jeśli masz smartwatch firmy Garmin i chcesz go połączyć ze swoim telefonem, aby korzystać z aplikacji Garmin Connect i otrzymywać powiadomienia, musisz wykonać kilka prostych kroków.

Krok 1: Zaktualizuj aplikację Garmin Connect

Aby uniknąć problemów z połączeniem Bluetooth między smartfonem a urządzeniem Garmin, upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Garmin Connect na swoim telefonie. Możesz to sprawdzić w sklepie Google Play lub App Store i zainstalować dostępne aktualizacje.

Krok 2: Usuń urządzenie Garmin z aplikacji Garmin Connect

Jeśli wcześniej próbowałeś połączyć swój zegarek Garmin z telefonem i nie udało się tego dokonać, może być konieczne usunięcie urządzenia z aplikacji Garmin Connect i dodanie jej ponownie. Aby to zrobić, otwórz ją na telefonie i przejdź do Ustawienia > Urządzenia Garmin. Wybierz swój zegarek i dotknij ikony kosza, aby go usunąć.

Krok 3: Dodaj urządzenie Garmin z powrotem do aplikacji Garmin Connect

Teraz możesz spróbować ponownie sparować swój zegarek Garmin z telefonem. W tym celu włącz Bluetooth na obu urządzeniach i zbliż je do siebie. Następnie otwórz aplikację Garmin Connect na telefonie i przejdź do Ustawienia > Urządzenia Garmin > Dodaj urządzenie. Wybierz model zegarka i postępuj według instrukcji na ekranie. Może być konieczne wprowadzenie kodu PIN wyświetlanego na zegarku lub potwierdzenie połączenia.

Krok 4: Sprawdź, czy oprogramowanie na urządzeniu Garmin jest aktualne

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, czy oprogramowanie na zegarku jest aktualne. Aplikacja Garmin Connect automatycznie sprawdza i instaluje dostępne aktualizacje w miarę upływu czasu. Aby sprawdzić i natychmiast zainstalować dostępne aktualizacje, podłącz swój zegarek do komputera osobistego za pomocą kabla USB. Następnie pobierz i zainstaluj program Garmin Express.

Jak połączyć smartwatch z telefonem? Niezależnie od tego, czy masz telefon z systemem Android, czy iOS, możesz sparować go z zegarkiem i korzystać z wielu przydatnych funkcji, takich jak odbieranie powiadomień, monitorowanie aktywności fizycznej, sterowanie muzyką czy sprawdzanie pogody. Warto też zainstalować dedykowaną aplikację do zarządzania smartwatchem na telefonie, która umożliwi personalizację tarczy, synchronizację danych czy aktualizację oprogramowania. Inteligentny zegarek to świetny gadżet, który ułatwi codzienne życie i sprawi, że będziesz bardziej świadomy swojego organizmu i zdrowia.

Źródło obrazka wyróżniającego: Onur Binay / Unsplash

Motyw